به گزارش افکارنیوز،

هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در نطق میان دستور خود در صحن علنی امروز یکشنبه (14 مهر 98) پارلمان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهارداشت: از جناب آقای رئیس بابت عملکردش در این مدت کوتاه که باعث توسعه حس عدالت و عدم تبعیض شده‌اند و نشان داده شد که اگر عدالتی وجود داشته باشد مردم به نظام و مسؤولین امیدوارتر خواهند شد، تشکر می‌کنم و از ایشان تقاضا دارم که به مناطق و شهرستان‌های کوچک هم توجه بیشتری کنید و مسئولینی را در امر قضا بگذارید که باندی‌نگر و یک‌طرف قضایای سیاسی نباشند.

اخبار سیاسی- وی افزود: اگر سیستم قضایی کشوری کارآمد، مستقل و بویی از فساد نبرده باشد، آن کشور توسعه خواهد یافت و آرامش و عزت را برای مردمش به ارمغان خواهد آورد، امیدوارم که در خوزستان و بعضی از شهرستان‌های این استان هم توجه شود و گروه‌هایی را جهت بازرسی بفرستید.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خادمی ضمن تشکر از نیروهای اطلاعاتی، نظامی و امنیتی کشور گفت: این ارگان‌ها معادلات آمریکا را در تشکیل خاورمیانه بزرگ را بر هم زده و باعث خفت آنها شدند. اگر در همه بخش‌های دیگر چنین عمل می‌کردیم الان فقر و بیکاری و فساد در کشور وجود نداشت اما در بخش سیاسی بد عمل کردیم.

خادمی گفت: افراد سیاسی و تصمیم‌گیران بایستی شاخص‌های کارآمدی، وطن‌پرستی، سلامت مالی را داشته باشند تا موفق شویم. ما باید سعی کنیم با کشورهای همسایه و خاورمیانه رابطه‌مان را قوی‌ کنیم و از اختلاف ما فقط رژیم صهیونیستی و آمریکا سود می‌برند، آمریکا اسلحه‌هایش را می‌فروشد و رژیم صهیونیستی منطقه را به خود سرگرم می‌کند.

وی خطاب به کشورهای منطقه اظهارداشت: ای کشورهای همسایه و برادر که سال‌ها ما برای شما پدری و برادری کردیم بهتر است با همسایه بزرگ خودتان برادری کنید، دیدید که کسی جز خودمان نمی‌تواند امنیت منطقه را تضمین کند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی خطاب به روحانی رئیس جمهور گفت: در جلسه‌ای که با نخست وزیر انگلیس داشتید ایشان گفتند که تشریف بیاورید در گلاسکو همان جایی که درس خوانده‌ای جلسه‌ای داشته باشیم و شما خندیدید، اگر به جای شما بودم می‌گفتم شما هم دعوت می‌شوید به خوزستان و مسجد سلیمان در جایی که نفت آن باعث توسعه اروپا شد، می‌گفتم در بوشهر بیایید و جلسه‌ای بگذارید که رییس علی دلواری با شما جنگید.

خادمی خطاب به دولتمردان گذشته گفت: نتیجه عملکردتان جز فقر و بدبختی و بیکاری و فساد اقتصادی و از دست رفتن منابع زیرزمینی، کاهش ارزش پایه پولی کشور، ناامنی، رانت‌بازی، به وجود آمدن دو طبقه ثروتمند و فقیر، به وجود آمدن قشری تازه به دوران رسیده، از دست دادن اعتماد مردم چه بوده است؟

وی افزود: کشوری با 8 درصد منابع دنیا و یک درصد جمعیت جهان را به چه روزی انداخته‌ایم؟ فقر، بیکاری و فساد بیداد می‌کند و به قول مقام معظم رهبری که سال‌ها پیش فرمودند فساد اقتصادی یک بیماری است، بیماری بسیار مسری که اگر جلوی آن را نگیرید گسترش پیدا می‌کند، عجب حکایتی شده است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق میان دستور خود اظهارداشت: ای مسؤولین ارشد کشور، به جز گرفتن اقامت برای فرزندانتان و ثروت‌های بادآورده برای خودتان چه کرده‌اید؟ چند نفر شما دو ملیتی و دو پاسپورتی است؟ چند نفر از شما هر سال با آمریکا و انگلیس برای ترفیع و سرزدن به فرزندانتان می‌روید؟ این سران نظام بیایید و شفاف بگویید آیا فرزندانتان هم‌اکنون در آمریکا و کانادا و انگلیس هستند؟ اگر نیستند چرا اعلام نمی‌کنید؟ اگر هم در آنجا هستند از کجا معلوم که اطلاعات کشور را به غربی‌ها ندهند؟ چطور فرزندانتان در آنجا باشند و بخواهید با آمریکا و انگلیس مبارزه کنید؟

خادمی تصریح کرد: ای مردم همانطوری که حضرت امام (ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌کند، اکثر مشکلات ما نه از آمریکای خبیث است و نه از اروپا؛ وای به حال مردم و دولت‌هایی که توسعه کشور را منوط به روی کار آمدن رئیس جمهوری در کشوری دیگر بدانند، مشکلات کشور ما از خودمان است، از ناکارآمدی ما مسؤولین، از فساد اقتصادی که مثل موریانه به خیلی از جاها زده و عدم جدی بودن در کار و نداشتن برنامه و نظارت مجلس بر امور اجرایی کشور است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در پایان نطق خود گفت: به فکر آینده این کشور باشیم، به فکر فرزندان این کشور باشیم، لحظه‌ای درنگ کنیم و شناختی از خودمان، کشور، منطقه و جهان پیدا کنید، هیچ کدام ما شناختی نداریم.