به گزارش افکارنیوز،

هدایت‌الله خادمی نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه چهاردهم مهر ) در نطق میان دستور ضمن تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه اقدامات رئیس قوه قضاییه باعث توسعه هر چه بیشتر عدالت و مبارزه با تبعیض در جامعه شده است، گفت: اقدامات اخیر قوه قضاییه نشان داد که اگر عدالتی وجود داشته باشد، مردم به نظام و حاکمیت امیدوارتر خواهند شد.

اخبار سیاسی- وی خطاب به رئیس قوه قضاییه، گفت: قوه قضاییه باید شهرستان‌ها و مناطق کوچک را نیز مورد توجه قرار دهد و مسئولانی را در این مناطق به امر قضا بگمارد که باندی‌نگر، بخشی‌نگر و سیاسی‌نگر نباشند.

نماینده ایذه در مجلس ادامه داد: در صورتی که سیستم قضایی کشور کارآمد، عادل، مستقل و دور از فساد باشد، کشور توسعه پیدا می‌کند و آرامش و عزت برای مردم تأمین خواهد شد. امیدوارم به مردم استان خوزستان و شهرستان‌های آن نیز توجه شود و گروه‌هایی را برای بازرسی به این مناطق بفرستید.

خادمی در بخش دیگری از نطق خود ضمن تشکر از نیروهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی کشور که معادلات آمریکا را در خاورمیانه به هم زدند و موجب ترس آنها شدند، ادامه داد: در صورتی که در بخش‌های دیگر اطلاعاتی، سیاسی، اقتصادی و نظامی چنین عمل شود، فقر و بیکاری و فساد در کشور از بین خواهد رفت. متأسفانه در بخش سیاسی به درستی عمل نشده است.

وی  گفت: تصمیم‌گیران باید شاخص‌های کارآمدی، وطن‌پرستی و سلامت مالی را در نظر داشته باشند تا به موفقیت دست پیدا کنیم، همچنین باید روابط با کشورهای همسایه و منطقه برقرار کنیم زیرا رژیم صهیونیستی و آمریکا از اختلافات منطقه‌ای سود می‌برند. ایران سال‌ها برای کشورهای همسایه پدری و برادری کرده، لذا آنها باید برادری را پیشه خود قرار دهند زیرا هیچ کشور بیگانه‌ای نمی‌تواند امنیت منطقه را تضمین کند.

نماینده ایذه در مجلس در بخش دیگری از نطق خود خطاب به رئیس‌جمهور، یادآور شد: آقای روحانی در جلسه‌ای که با نخست وزیر انگلیس داشتید، وی گفت که به گلاسگو بیایید تا جلسه‌ای داشته باشیم. همان جایی که شما درس خوانده‌اید اما شما در پاسخ به وی خندیدید. اگر به جای شما بودم از آنها دعوت می‌کردم تا به خوزستان و مسجد سلیمان بیایند، جایی که نفت آن موجب توسعه اروپا شد. دعوت می‌کردم در بوشهر جلسه‌ای بگذاریم که رئیس‌علی دلواری با شما جنگید.

خادمی تصریح کرد: نتیجه عملکرد همه دولتمردان گذشته جز فقر، بدبختی، بیکاری، فساد اقتصادی، از دست رفتن منابع زیرزمینی، کاهش ارزش پول ملی، ناامنی، رانت، به وجود آمدن دو طبقه ثروتمند و فقیر، به وجود آمدن قشری تازه به دوران رسیده و از بین رفتن اعتماد چیز دیگری نبوده است. چرا کشوری با 8 درصد منابع دنیا و یک درصد جمعیت جهان را به چنین روزی انداخته‌اید؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: فقر، بیکاری و فساد بیداد می‌کند، مقام معظم رهبری سال‌های گذشته فرمودند که «فساد اقتصادی یک بیماری است، بیماری مُسری که اگر جلوی آن را نگیرید، گسترش پیدا می‌کند»، مسئولان ارشد کشور باید پاسخ دهند که به جز گرفتن اقامت برای فرزندان خود و ثروت‌های بادآورده چه کرده‌اند؟ چند مسئول دو پاسپورتی است؟ چند مسئول هر ساله برای تفریح و دیدار با خانواده به آمریکا می‌رود؟

خادمی معتقد است: سران نظام باید شفاف بگویید که آیا فرزندانتان هم‌اکنون در آمریکا، انگلیس و کانادا هستند؟ اگر نیستند چرا اعلام نمی‌کنید؟ آیا نگران دادن اطلاعات کشور به بیگانگان نیستید؟ چطور در این شرایط می‌خواهید با آمریکا و انگلیس مبارزه کنید؟

وی یادآور شد: اکثر مشکلات ما از آمریکای خبیث نیست. حضرت امام(ره) نیز فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند». وای به حال مردمی که توسعه کشور را منوط به روی کار آمدن رئیس‌جمهوری در کشور دیگر بدانند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، تصریح کرد: مشکلات کشور از خود ما، ناکارآمدی مسئولان، فساد اقتصادی، عدم جدی بودن در کار، نداشتن برنامه و عدم نظارت مجلس بر امور اجرایی است، ما باید به فکر فرزندان کشور باید باشیم. مسئولان باید لحظه‌ای درنگ کنند تا شناختی از خود، کشور و جهان اطراف پیدا کنند.