به گزارش افکارنیوز،

جلیل رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به سرانجام برجام و روند گام به گام کاهش تعهدات برجامی گفت: توافق هسته ای قرار داد چند جانبه ای بوده که جمهوری اسلامی به تعهدات خود عمل کرده است.

اجماع جهانی را علیه خودمان با امضای برجام شکستیم

اخبار سیاسی- وی افزود: ایران فضای افکار عمومی جهان را در اختیار دارد و اجماع جهانی را علیه خودمان با امضای برجام شکسته ایم؛ اکنون همان مسیری را که عقلانی و منطقی است، را طی می کنیم.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی، تصریح کرد: کاهش تعهدات به صورت گام به گام را ادامه می دهیم و در نتیجه فشار افکار عمومی علیه آمریکا و اروپایی ها افزایش پیدا می کند.

نگاه ما نباید به اروپا باشد

رحیمی جهان آبادی با اشاره به بدعهدی اروپا در انجام تعهدات خود در برجام، مطرح کرد: اینکه آمریکا و اروپایی‌ها چه سرانجامی  برای برجام رقم می زنند مهم نیست، مهم  مسیری است که می‌رویم،  مسیر عقلانی و منطقی است، همانطور که در زمان امضای این قرارداد، کار درست و منطقی انجام دادیم و تحریم های سازمان ملل را علیه خودمان از بین بردیم، الان هم در کاهش تعهدات کار عقلانی انجام می دهیم. امیدوارم که طرف مقابل توانایی و عقلانیت لازم را برای حفظ برجام داشته باشد. 

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه در موضوع برجام نباید منتظر اروپایی ها باشیم، تاکید کرد: به نظر من نباید نگاه ما به اروپا باشد، باید مسیر خودمان را برویم و تلاش کنیم که توانمندی‌های اقتصادی داخلی خودمان را بازیابی کنیم، قدرت باز دارندگی نظامی، امنیتی کشور و انسجام و اتحاد داخلی کشور را افزایش دهیم و اختلافات و یا تنش ها را در جهان اسلام و با کشورهای همسایه را کاهش دهیم، بهبود روابط با همسایگان داشته باشیم، نهایتا کشورهای غربی مجبور به عقب نشینی در مقابل ما خواهند.