به گزارش افکارنیوز،

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی، با اشاره به جزئیات سفر امروز معاون اول رئیس جمهور به این استان، اظهار کرد: آقای جهانگیری به همراه هئیت همراه در یکی از شهرستان‌های مرزی استان دیدار مردمی دارند و در  جریان سفر او به خراسان جنوبی چهار تفاهم نامه به امضا می‌رسد.

اخبار سیاسی- او افزود: شهرستان نهنودان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قبول کردند که به عنوان دستگاه معین خدمت رسانی به این منطقه را انجام دهند.

معتمدیان ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان دستگاه معین شهرستان نهبندان، کمیته امداد امام خمینی (ره) دستگاه معین شهرستان سربیشه به خصوص بخش درح، بنیاد مستضعفان دستگاه معین شهرستان درمیان و مجموعه سپاه و بسیج سازندگی به عنوان معین شهرستان مرزی زیرکوه تعیین خواهند شد.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: امروز همچنین  عملیات اجرایی پروژه قطعه ۱۶ کریدور جنوب شرق به شمال شرق از بیرجند به سمت ایستگاه یونسی گناباد با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار می شود. یک تفاهم نامه دیگر هم بعد از ظهر با وزارت جهاد کشاورزی در همایش ملی روستا و عشایر به امضا می‌رسد که طبق آن تا پایان دولت یک هزار هکتار گلخانه را در راستای اشتغال و صرفه‌جویی آب در استان احداث کنیم.

گفتنی است؛ در حاشیه همایش ملی روز روستا و عشایر قرار است با حضور معاون اول رئیس جمهور هشت تفاهم‌نامه از سوی وزرا و روسای سازمان‌ها و نهاد‌های حمایتی مختلف در راستای توسعه مناطق روستایی و عشایری امضا شود که از این تعداد، چهار تفاهم‌نامه مربوط به استان خراسان جنوبی خواهد بود.