مجری ایران‌اینترنشنال در یکی از برنامه‌های این شبکه که به بررسی اعتراضات اخیر در عراق اختصاص داشت، ارتباط اعتراضات و تاثیر آن بر روی پیاده‌روی اربعین را به میان آورد که کارشناس برنامه با عنوان کردن تحلیل‌های که سندی مبنی برصحت آن ارائه نشد، از کمرنگ شدن مراسم اربعین امسال گفت!

غسان عاشور کارشناس ایران‌اینترنشنال افزود:"به‌دلیل تظاهرات اعتراضی اخیر، امسال مراسم اربعین کوچکتر خواهد بود! هم راه شیعیان بغداد و مناطق شمالی عراق به‌سمت کربلا مسدود است و هم ایرانیان کمتری وارد عراق می‌شوند!"

این تحلیلگر در بخشی از سخنانش  با نسبت دادن "لجبازی" به مردم عراق گفت:" برخی به دلیل اینکه دولت ایران و عراق خواستار شرکت مردم در مراسم پیاده روی اربعین هستند در این مراسم شرکت نمی‌کنند!"

اما شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین هر ساله هدف و انگیزه حضور خود را «محبت» همیشگی‌شان به حضرت امام حسین(ع) عنوان می‌کنند.
 

 طبق آمار رسمی اعلام شده میزان تقاضای ایرانیان برای ورود به خاک عراق جهت شرکت در مراسم اربعین، نسبت به سال گذشته بیش از چهار برابر افزایش داشته است.

فیلم صحبت‌های تحلیلگر ایران‌اینترنشنال

 

ایران اینترنشنال رسانه‌ای وابسته به سعودی است که در ماه مه ۲۰۱۷ ، در لندن آغاز به کار کرد. گاردین پیشتر در مورد پشتیبانی محمد بن سلمان و سعد القحطانی از این رسانه‌ی فارسی زبان نوشته بود.