به گزارش افکارنیوز،

علی ربیعی سخنگوی دولت، در نشست خبری که پیش از ظهر امروز برگزار شده بود، اظهار داشت:‌ رخدادهای چند روز گذشته عراق مایه تأسف است.دولت و ملت عراق از آگاهی کامل برای حل مشکلات برخوردار هستند. راه درست برای رفع مشکلات، وحدت ملت عراق حول محور مرجعیت است.

اخبار سیاسی- وی درباره پرونده حسین فریدون گفت: آقای فریدون قبل از دولت آقای روحانی در دانشگاه گیلان پذیرفته می شوند. سپس انتقال پیدا می کنند به دانشگاه شهید بهشتی که بنا بر قانون هیچ اشکالی نداشته است. آقای رئیس جمهور اعلام کردند که خواهان رسیدگی عادلانه هستند. برادر رئیس جمهور بودن قطعا هیچ مزیتی برای آقای فریدون نداشته است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: هیچ فردی از سوی دولت، دخالتی در پرونده آقای فریدون نداشته است. آقای فریدون پیش از انقلاب در سن 16 سالگی بازداشت شده است بعد از انقلاب هم سابقه جانبازی دارد، انتقال ایشان به دانشگاه شهید بهشتی قانونی بوده است. آقای روحانی اعلام کرد که هیچ خط قرمزی ندارد و فقط انتظار داوری منصفانه دارد. اجازه دهید دادگاه کار خود را انجام دهد.

ربیعی بیان داشت: دولت تدبیر و امید بیش از همیشه سیاست‌های معطوف به روستا را دنبال کرده است. در این دولت تحولات خوبی در حوزه روستاییان و عشایر اتفاق افتاده است. یکی از سیاست‌های ما افزایش مهاجرت معکوس به روستاها بود. توسعه خدمات بهداشت و درمان روستایی در این دولت با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به اینکه سهم اشتغال روستاییان از اشتغال کل کشور به 25 درصد افزایش پیدا کرده است، تاکید کرد: 90 درصد طرح پزشک خانواده روستایی محقق شده است. در یک سال گذشته منتهی به تابستان 98 خالص اشتغال ایجاد‌شده در مناطق روستایی رشد قابل توجه داشته است. سالانه بیش از یک میلیون شغل نیاز داریم.

سخنگوی دولت بیان داشت: بیماری بیکاری مزمن‌شده که به این دوره منتقل شده، کار را دشوار کرده است. برای اولین بار از آمار بیکاران مزمن کاسته شده است.

ربیعی در پاسخ به پرسشی در مورد قرارداد نجومی برای تصویرسازی در نهاد ریاست جمهوری گفت: مطلب منتشره توسط یک سایت خبری مبنی بر انعقاد قرارداد به مبلغ 1440 میلیارد تومان کذب و خلاف واقع است. سال 1397 قراردادی با موضوع تولید و تأمین محتواهای هنری - تلویزیونی در قالب تولید چهار مجموعه 120 دقیقه‌ای جمعاً به مبلغ یک میلیارد و چهارصد و چهل میلیون تومان منعقد شد که با توجه به کاهش حجم خدمات، مبلغ کل قرارداد به میزان 50 درصد مبلغ اولیه معادل 720 میلیون تومان کاهش یافت. تاکنون مبلغ 432 میلیون تومان بابت قرارداد یادشده پرداخت شده است.