به گزارش افکارنیوز،

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت:  نشست عصر امروز با حضور نفت و اعضای کمیسیون برگزار شد.

اخبار سیاسی- وی افزود: البته در نشست امروز مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز حضور داشت که گزارشی از فروش نفت و روند اجرای پروژه‌های مربوط به تولید آن ارائه شد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس گزارش ارائه شده در خصوص فروش نفت، طرح آمریکایی‌ها برای به صفر رساندن فروش نفت ایران با شکست مواجه شده است و کماکان این محصول به فروش می‌رسد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش کرباسیان مدیر عامل شرکت ملی نفت تمامی فازهای پارس جنوبی به غیر از فاز 11 در دریا و 10 در خشکی مابقی طرح‌ها به پایان رسیده‌اند، افزود: فاز 11 پارس جنوبی تعیین تکلیف شده و شرکت پترو پارس  مسئولیت آن‌را بر عهده گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه تولید نفت از غرب کارون در حال حاضر 350 هزار بشکه در روز است که تا پایان سال این میزان به 400 هزار بشکه در روز افزایش پیدا می‌کند، عنوان کرد: پروژه راهبردی گوره جاسک با مبلغ یک و 8 دهم میلیارد دلار در حال انجام است و تمام لوله مورد نیاز این طرح و همچنین تمامی 50 عدد پمپ آن از سازندگان ایرانی تامین می‌شود.

خدابخشی با بیان اینکه برای عقد قراردادهای توسعه‌ای با شرکت‌های ایرانی و شرکت‌های بین المللی مذاکراتی در حال انجام است، تصریح کرد: همچنین بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط آقای کرباسیان نگهداری و افزایش برداشت 33 پروژه توسط پیمانکاران صد در صد ایرانی انجام می‌شود، مبلغ کل این طرح یک و 6 دهم میلیارد دلار برآورد شده است که جبهه کاری گسترده‌ای برای پیمانکاران و سازندگان تجهیزات ایرانی فراهم می‌کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان، عنوان کرد: دستور کار دیگر کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح اصلاح قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری بود که موادی از آن مورد بررسی قرار گرفت و مرکز پژوهش‌های مجلس ماموریت یافت تا با اعمال بازنگری در طرح نقطه نظرات خود را بر روی مواد و بندهای مختلف آن ارائه کند تا در کمیسیون مورد تصمیم گیری قرار بگیرد.