به گزارش افکارنیوز،

دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در نهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه شاهد طی سخنانی گفت: شهدا در بالاترین درجات قرار دارند، که حتی ذهن ما نیز نمی‌تواند، به جایگاه آن‌ها خطور کند، باید از معنویات شهدا برای خود بهره ببریم، شهدا زنده اند.

اخبار سیاسی- او با بیان این که اکنون بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، گفت: دشمن از روز دوم انقلاب اسلامی یعنی ۲۴ بهمن ۵۷ دشمنی با جمهوری اسلامی را آغاز کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این که ماهیت دشمنی غرب با انقلاب اسلامی از نوع منافع سیاسی، اقتصادی و دنیوی نیست، اضافه کرد: اگر دشمنی ما با غرب بر سر دنیا بود، تاکنون با هم به توافق می‌رسیدیم و مذاکرات پاسخ می‌داد، اما ماهیت دعوای ما حق و باطلی است و این نوع دعوا تمامی ندارد، چرا که طبق آیات قرآن حق و باطل کنار هم جمع نمی‌شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این که جنس انقلاب اسلامی با مابقی انقلاب‌های دنیا متفاوت است، گفت: دشمن پس از شکست توطئه‌های فراوان و علیرغم اینکه ۳۱ سال از جنگ می‌گذرد و دشمنی هایش بیشترشده است، جرات شلیک حتی یک تیر به سوی ما ندارد، چرا که در مساله توان و اقتدار سه مرحله همیت دارد که ملت‌ها می‌توانند، در پی این مراحل باشند، یکی از این مراحل این است، که کشورتوان دفاع از خود را داشته باشد که انقلاب اسلامی بسیار سریع به این توان دست یافت و دلیل آن نیز هشت سال دفاع مقدس است.

او افزود: مرحله دوم بازدارندگی است، در این مرحله هرکس قصد حمله به کشوری را دارد، در محاسبات خود به این نتیجه می‌رسد، که ضرر حمله به آن کشور بیش از منافع آن است و لذا از حمله منصرف می‌شود، دنیا سال‌های کمی پس از جنگ به این نتیجه رسید، که ایران قدرت بازدارندگی دارد و می‌تواند، کشوری که علیه آن اقدام کند، را پشیمان کنند.

سردار فدوی گفت: مرحله سوم مرحله‌ای است، که دشمن در پی ایجاد توان بازدارندگی در برابر قدرت است.

او اظهار کرد: امروز دشمنان ما در موضعی هستند، که در پی کسب قدرت بازدارندگی در برابر انقلاب اسلامی هستند، حوادثی که اخیرا به وجود آمده نشان می‌دهد، که اگر انقلاب اسلامی بخواهد اقدامی علیه دشمنان خود کند، آن‌ها قدرت بازدارندگی ندارند و نمی‌توانند، مدعی باشند، که این قدرت را دارند.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان این که دشمن اگر مطمئن باشد، می‌تواند، کاری کند، که ما نباشیم، این امر را به فردا موکول نمی‌کند، گفت: این قدرت و عظمت کشور به دلیل قدرت مادی و دنیوی نیست، چرا که در تجهیزات مادی آن‌ها بسیار جلوتر از ما هستند، اما در تمام توطئه‌ها و دشمنی‌های خود با کشور ایران شکست خوردند.

او ادامه داد: قدرت کشور ما و جبهه مقاومت علیه غرب بر اساس قواعد الهی است و خداوند که قادر مطلق است، هر آن چه بخواهد می‌تواند، انجام دهد، اگر به قواعد الهی عمل کنیم، همه مستکبرین عالم در یک جبهه باشند، نیز نمی‌توانند، در برابر ما بایستند.

دریادار فدوی گفت: استقامت، پایداری و صبر امامین انقلاب اسلامی بیش از ۴۰ سال مثال زدنی است.