به گزارش افکارنیوز،

احمد سالک کاشانی ، در خصوص ناامیدی اروپایی ها از ایالات متحده برای بازگشت به میز مذاکرات برجامی ، گفت: نمی توان برای اروپایی ها اعتبار قائل شد زیرا آنها هم پیرو نظرات آمریکایی ها هستند و بدون اجازه مقامات کاخ سفید اقدامی برای حفظ برجام انجام نمی دهند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ عزت و کرامت توسط مسئولان کشورمان موجب التماس غربی ها می شود، اظهار کرد: بر این اساس در سفر رییس جمهور به نیویورک شاهد التماس کردن اروپایی ها برای برگزاری مذاکره با ایالات متحده بودیم.

وی با اشاره به اینکه انگلیسی ها و فرانسوی ها تلاش زیادی کردند تا مسئولان کشورمان با مقامات کاخ سفید دیدار سطحی داشته باشند، ادامه داد: این مهم در حالیست که ملت ایران به دنیا نشان داد که باید با منطق و حفظ کرامت با آنها صحبت و گفتگو شود. رهبر انقلاب نیز تاکید کردند مذاکره با کشورهای دنیا ادامه خواهد داشت اما تسلیم تهدید و تحریم آنها نمی شویم.این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه غربی ها باید بدانند با حمله نظامی، تهدید و ارعاب و تحریم اقتصادی نمی توانند یک حکومت را جابجا کنند یا کشوری را تسلیم کنند، تصریح کرد: باید یادآور شد انگلیس امروزه بدلیل طرح برگزیت دچار شدیدترین مشکلات داخلی است، فرانسوی ها نیز درگیر مشکلات اقتصادی و غیره هستند لذا اروپایی ها در شرایطی به سر نمی برند که بخواهند از موضع قدرت پا به میدان مذاکرات  بگذارند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید اذعان کرد امروزه کشورمان در شرایط اوج اقتدار است لذا باید بر اساس ظرفیت های داخلی گام برداریم و چشم انتظار اقدامات غربی ها نباشیم.