اخبار سیاسی-  یک خبرگزاری در خبری در ابتدا عنوان کرد که در پی حضور همسر آقای دکتر محمد جواد ظریف و همراهان، بوستان بهشت مادران منطقه ۳ تهران اقدام به قرق یک پارک ۱۵ هکتاری به دلیل تأمین امنیت همسر آقای ظریف کرده‌ است، لازم به ذکر است این تعطیلی به دستور شخص شهردار منطقه سه انجام شده است.
به گزارش افکارنیوز، پس از این و بر اساس پیگیری ها مشخص شد چنین خبری صحت دارد و این در حالی بود که تعطیلی این بوستان بدون اطلاع قبلی مورد اعتراض و گلایه بانوان حاضر در پارک شده بود و اتفاقی عجیب بود که توسط شهرداری منطقه 3 تهران رخ داده بود.
سوال اینجاست اگر همین اتفاق در زمان شهرداری دکتر قالیباف اتفاق افتاده بود از سوی اصلاح طلبان انواع و اقسام انتقادها مطرح می شد اما حالا که در دوره اصلاح طلبان در مدیریت شهرداری این اتفاق رخ داده و رسانه های اصلاح طلب به آن نمی پردازند.
هر چند سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در این باره اظهار داشت: موضوع را پیگیری کردم. همسر آقای دکتر ظریف رئیس انجمن زنان دیپلمات است که مراسمی را با حضور همسران ۳۸ سفیر و دیپلمات خارجی در بوستان مذکور برنامه ریزی کرده و شهرداری منطقه از روی محبت پارک را در طول برگزاری آن برنامه تعطیل کرد.
موسوی افزود: دکتر ظریف از این اقدام بی خبر بوده و پس از اطلاع به شدت با آن مخالف کرده است و دستور داده که من‌بعد چنین اقدامات ناموجهی که حقوق شهروندان را خدشه دار می‌کند، تکرار نشود.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: دکتر ظریف و همسرشان از تمامی شهروندان و بانوان محترم تهرانی پوزش می‌خواهند.
پیروز حناچی شهردار تهران نیز امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درخصوص قرق بوستان بهشت مادران برای حضور مریم ایمانیه همسر وزیر امور خارجه در این پارک گفت:‌ این موضوع تصمیم سلیقه‌ای بوده است، نه ما و نه آقای ظریف طرفدار این اتفاق نبودیم.