سخنگوی فراكسیون خط امام(ره) مجلس معتقد است وحدتی كه در میان اصولگرایان به چشم می خورد ساختگی
است و فراکسیون آنها در مجلس هم به هیچ رو یک فراکسیون یکپارچه به نظر نمی‌رسد.

داریوش قنبری نماینده مردم ایلام، درباره دلایل سکوت اصلاح طلبان در شرایط فعلی، گفت: این سکوت چند دلیل دارد یکی این که اصلاح‌طلبان می خواهند نشان دهند حالا که با مواضع شان برخورد مناسب نمی‌شود و یا مرتبا مورد اتهام قرار می‌گیرند جناح مقابل در غیاب آنها کشور را چگونه اداره می‌کند.
دوم اینکه فضای ایجاد شده فضای سالمی برای فعالیت سیاسی خصوصا برای اصلاح‌طلبان نیست. ضمن اینکه تشکل‌ها و روزنامه‌های وابسته به این جریان تعطیل شده‌اند و فشارهای وارده‏، چهره‌های شاخص این جریان را به حاشیه رانده است.

قنبری با تاکید بر شرایط سخت اصلاح‌طلبان در دوران معاصر یاد آور شد: در شرایط فعلی این جریان به تجدید قوا نیاز دارد تا در موقعیت مناسب دوباره وارد عرصه سیاسی کشور شود.

سخنگوی فراکسیون خط امام(ره) مجلس درباره احتمال انشعاب در میان اصلاح‌طلبان، افزود: در میان اصلاح‌طلبان زمینه
انشعاب وجود ندارد. ولی در میان اصولگرایان چرا.

وی با خاطر نشان کردن اینکه یک وحدت ساختگی در میان اصولگرایان به چشم می‌خورد، ادامه داد: فراکسیون آنها در مجلس هم چندپارچه است و وحدتی در آن به چشم نمی‌خورد. اما در میان اصلاح‌طلبان با توجه به فشارهای وارده زمینه وحدت بیشتر وجود دارد تا انشعاب.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به احتمال ائتلاف میان گروه‌هایی از اصلاح‌طلبان و طیف‌های میانه‌روتر اصولگرایان تصریح کرد: ائتلاف می‌تواند به وجود بیاید اما اینکه وحدتی بخواهد شکل بگیرد، نه ممکن است و نه مطلوب که چنین اتفاقی بیفتد. در واقع وجود تشکل‌های مختلف به عنوان اصولگرا و اصلاح‌طلب موجب تقویت نظام است و البته با مبانی فکری متفاوتی هم که دارند نمی‌توانند با هم به وحدت برسند.

کد مطلب: ۱۰۴۱۱۹