به گزارش افکارنیوز،

 محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر معاون اول رئیس جمهور مبنی بر تایید لوایح مرتبط با FATF از سوی رهبر معظم گفت: تجربه برجام نشان داد که آمریکا و اروپایی‌ها تا چه اندازه بدعهد هستند و از سوی دیگر برخلاف ادعایی که در حوزه شفافیت دارند ما شاهد به راه‌اندازی و حمایت از گروه‌های تروریستی توسط آنان هستیم. 

اخبار سیاسی- وی افزود: همه این حمایت‌ها از تروریست‌ و پولشویی‌ها در این رابطه زیر نظر کشورهایی اتفاق می‌افتد که در قالب FATF مدعی شفافیت هستند و ایران را در ارتباط با این موضوعات مورد سوال قرار می‌دهند. 

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: این امر مسلم است که با پیوستن به کنوانسیون‌های زیرمجموعه FATF باید شاهد انجام اقدامات یکجانبه از سوی کشورمان باشیم و صرفا جمهوری اسلامی ایران است که به تعهدات پایبند خواهد بود و آنها نیز مسلما اقدامی نخواهند کرد. 

پورمختار خاطرنشان کرد: سردمداران کشورهای غربی و به ویژه آمریکا دولتمردان ما را در ماجرای FATF  تحت فشار قرار می‌دهند و تهدید می‌کنند که اگر به FATF نپیوندیم تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال خواهیم کرد و حال آنکه همه تهدیدات توخالی است و فرصت‌های مکرری که FATF  برای پیوستن به این معاهدات می‌دهد خود بیانگر این موضوع است. 

عضو کمیسیون قضایی مجلس در پایان گفت: ما در ماجرای FATF باید از برجام عبرت بگیریم و با درس گرفتن از نتایج این معاهده بحث پیوستن به FATF  را مورد بررسی قرار دهیم. 

 گفتنی است مخاطبان خبرگزاری فارس در صفحه فارس من سوژه‌ای را با عنوان درخواست پیگیری قضایی معاون اول در مورد تایید لوایح FATF به ثبت رسانده‌اند و در آن خواستار برخورد قضایی با اسحاق جهانگیری شده‌اند.