به گزارش افکارنیوز،

 امیر‌سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در حاشیه مراسم اختتامیه دوره‌های آموزشی یگان‌های واکنش سریع و‌ نیرو مخصوص نزاجا، در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از اهدافی که ما در نیروی زمینی ارتش دنبال می‌کنیم، تربیت افراد چند‌مهارته و یگان‌های چند‌منظوره است.

اخبار سیاسی- وی افزود: این کار از مدتی پیش شروع شد و امروز در مراسم اختتامیه دوره‌های آموزش نیرو مخصوص‌ و واکنش سریع، بخش‌هایی از این روند رو به جلو را مشاهده کردیم.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: در دوره‌های آموزشی یگان‌های نیرو مخصوص و واکنش سریع، نفرات را به‌گونه‌ای تربیت می‌کنیم که در هر شرایط آب و هوایی، در هر محل جغرافیایی و‌ در برابر هر نوع تهدید ویژه‌ای، بتوانند مأموریت خود را به بهترین نحو انجام دهند.این مأموریت اعم از شناسایی تهدید، طرح‌ریزی، هدایت عملیات و اجرای عملیات در حوزه‌های مختلف است.

 امیر موسوی با بیان اینکه یگان‌های نیرو مخصوص‌ و‌ واکنش سریع باید بتوانند با سامانه‌های مختلف کار را به بهترین نحو انجام دهند، عنوان کرد: نیروی زمینی که دوران پرافتخاری را در هشت سال دفاع مقدس طی کرده، با تغییراتی که در تهدیدات ایجاد شد، باید خودش را تغییر می‌داد و یک تحول در خودش ایجاد می‌کرد، این تحول بسیار بزرگ و انقلابی با مدیریت جهادی فرماندهان عزیز نیروی زمینی به خصوص امیر حیدری، تا امروز با سرعت و دقت و عمق خوبی انجام شده است، به شکلی که اگر کسی به دو سال پیش برمی‌گشت، اصلا تصور نمی‌کرد این نیروی زمینی، همان نیروی زمینی سه چهار سال پیش است.

وی تصریح کرد: ساختارها، سازمان‌ها، مهارت‌ها، آموزش‌ها، تخصص‌ها و نحوه عملکردها در نیروی زمینی ارتش تغییر کرده است و این نیرو خودش را برای تهدیدات پیش رو‌ کاملا آماده کرده است، وضعیت بسیار خوبی را از لحاظ آمادگی‌‌ در نیروی زمینی ارتش شاهد هستیم، در عین حال که بخش‌های عمده‌ای از این نیرو در‌ مرزهای شرقی و غربی و جنوب‌غرب کشور در حال پاسداری از حدود و‌ ثغور کشور هستند.

فرمانده کل ارتش در پایان با اشاره به بیانات فرمانده معظم کل قوا پیرامون نقش‌آفرینی مؤثر ارتش در دفاع از حرم طی سالیان گذشته، اظهار کرد: نقش‌آفرینی نیروی‌های زمینی و هوایی ارتش و سایر نیروها در جبهه مقاومت و‌ دفاع از حرم، به مرور‌ زمان وقتی که از طبقه‌بندی خارج شوند، گفته خواهد شد.