به گزارش افکارنیوز،

 حشمت الله فلاحت پیشه در خصوص جزئیات هلاکت ابوبکر البغدادی توسط آمریکایی‌ها، اظهار داشت: در 2 سال اخیر ابوبکر البغدادی هیچ گونه ارتباطی برای برهبری بر داعش نداشته و ارتباط وی با بدنه داعش قطع شده بود.

اخبار سیاسی- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ابوبکرالبغدادی به عنوان موجودی در قفس نگهداری می‌شد زیرا تاریخ مصرف او برای آمریکا تمام شده بود، بیان کرد: در طول 2 سال گذشته ابوبکر البغدادی در درون قفس حفاظتی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا قرارداشته است و دولت آمریکا منتظر بود تا در زمانی مناسب همان استفاده‌ای را که از کشتن بن لادن بُرد، از ابوبکر البغدادی نیز ببرد.

بن لادن نیز در حریم آمریکایی‌ها چندین سال نگهداری و سپس به دست آن‌ها کشته شد

وی افزود: اسامه بن لادن نیز در حریم آمریکایی‌ها چندین سال نگهداری می‌شد و بعدا هم کشتن وی مورد استفاده آمریکایی‌ها قرار گرفت.

فلاحت پیشه ادامه داد: اگر قفس حفاظتی آمریکا نبود نیروهای جهادی در طول دو سال گذشته، ابوبکر البغدادی را می‌کشتند یا دستگیر می‌کردند اما آمریکایی‌ها نیرویی که خودشان ایجاد کرده بودند را نگهداری کردند تا یک ماه قبل از آغاز فصل انتخابات استفاده مناسب را ببرند. محافظه کاران آمریکا که اکنون دور ترامپ جمع شده اند از کشتن ابوبکر البغدادی استفاده بردند.

تاریخ مصرف داعش تمام شده و در قالب یک فیلم هالیودی آمریکایی‌ها این نمایش را پایان دادند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با ایجاد اسامه بن لادن، ابوبکر البغدادی و داعش صدها هزار مسلمان آواره و ده ها هزار مسلمان کشته شدند، بعد از اینکه یک دهه بودجه توسعه‌ای ده‌ها کشور مسلمان هزینه امنیت شد و کشورهای مسلمان با یکدیگر جنگیدند و آتش جنگ شیعه و سنی به بی رحمانه ترین شکل در دهه های اخیر شکل گرفت و یک کینه تاریخی به کینه های تاریخی اضافه شد، اما اکنون تاریخ مصرف داعش تمام شده و در قالب یک فیلم هالیودی آمریکایی‌ها این نمایش را پایان دادند.

وی افزود: همان کاری که آمریکایی‌ها با بن لادن صورت دادند، سعی کردند در یک نمایش البغدادی را نیز به هلاکت برسانند و پایان آن را در قالب یک فیلم به دنیا فروختند و خود را حافظ امنیت نشان دادند.

ترامپ از پایان دادن به رهبر داعش استفاده انتخاباتی کرد

فلاحت پیشه اظهار داشت: فتنه داعش و تروریسم را آمریکا شکل داد و ترامپ از پایان دادن به رهبر داعش استفاده انتخاباتی کرد. همان کسانی که داعش را به وجود آوردند یک زمانی سودش را به اوباما رساندند و هدف آن‌ها سود بردن آمریکا است و به این موضوعات نگاه فراحزبی و فراجناحی دارند و سود این افراد فراجناحی به ترامپ و اوباما نیز رسیده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نیروهای جهادی مخلص از کشورهای اسلامی 2 سال پیش با دغدغه برادری، دین و سرزمین داعش را به پایان رساندند و فتنه داعش و البغدادی قبلا پایان یافته بود اما آمریکایی‌ها شخص البغدادی را برای اجرای یک نمایش سیاسی تاکنون نگهداشته بودند.