به گزارش افکارنیوز،

نخست وزیر مالزی یکشنبه گفت که به دلیل تحریم‌های آمریکا، مالزی نمی‌تواند با ایران، یکی از بزرگترین شرکای تجاری خود داد و ستد کند.

اخبار سیاسی- به نوشته وبگاه «اف ام تی» «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی طی سخنرانی در حاشیه برگزاری سی و پنجمین نشست «آ‌سه‌آن» درباره رویکردهای ضد ایرانی آمریکا گفت، تحریم‌ها (علیه ایران) خلاف قانون است.

ماهاتیر محمد در ادامه گفت: «در سازمان ملل متحد مقرر نشده که کشوری که از کشور دیگری ناراضی است، بتواند تحریم‌هایی را علیه آن کشور و سایرین که با آن کشور تجارت می‌کنند، اعمال کند.»

نخست وزیر مالزی با بیان این که کشورش اینک تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گرفته است گفت، این تحریم‌ها فقط در مورد یک کشور اعمال نمی‌شود.

در روزهای گذشته ایرانیان ساکن مالزی از بسته شدن حساب‌های بانکی و دریافت اخطاریه به علت تحریم‌های آمریکا خبر داده‌اند.

بر اساس این گزارش، با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران از اواخر سال گذشته میلادی تاکنون، مالزی روابط خوب دیپلماتیک خود با ایران را حفظ کرده و سران دو کشور هفته گذشته درباره تقویت روابط به گفت‌وگو پرداختند.

به نوشته وبگاه اف ام تی، نخست وزیر مالزی در ادامه سخنان خود بدون اشاره مستقیم به کشور خاصی به انتقاد از آن‌هایی پرداخت که درباره حاکمیت قانون و تجارت مبتنی بر قانون بسیار حرف می‌زنند، اما هرگز به اصول خود نیز پایبند نیستند.

نخست وزیر مالزی چندی قبل نیز درباره حوادث رخ داده در خلیج فارس اظهار داشته بود، این آمریکاست که در حال تحریک کردن ایران است و خطر فزاینده محاسبات غلط می‌تواند منجر به جنگ جهانی شود.