به گزارش افکارنیوز،

 سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به لوایح CFT  و پالرمو گفت:  زمانی که معاهده برجام اجرایی شد، غربی‌ها بهانه عدم اجرای تعهد خود را FATF اعلام کردند و گفتند ما می‌خواهیم تعهداتمان را عملیاتی کنیم اما موانعی برای انجام این کار وجود دارد که بایستی آنها را رفع کنید.

تحریم‌های ثانویه آمریکا فوق FATF است

اخبار سیاسی- وی در ادامه افزود: به همین خاطر است که دولت این لوایح چهارگانه را به مجلس ارجاع داد؛ اما الان آمریکایی‌ها از برجام خارج شده‌اند و تحریم‌های ثانویه آمریکا برگشته‌اند؛ بنابراین تحریم‌های ثانویه فوق FATF است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به این مسئله که اگر این لوایح از سوی مجمع به تصویب برسند، اشاره و تصریح کرد: حالا ایران چه عضو اف ای تی اف شود و چه نشود و همچنین چه در لیست سیاه اف ای تی باشیم یا اینکه نباشیم تحریم‌های ثانویه نمی‌گذارند جمهوری اسلامی ایران عملیات اقتصادی انجام دهد.

ضرورتی ندارد که لوایح سی اف تی و پالرمو بررسی شود

نماینده مردم ورامین در ادامه افزود:  بنابراین ما دیگر اضطراری نداریم که این موضوع را بررسی کنیم؛ چرا که این مسئله برای زمانی بود که برجام وجود داشت و مقرر شده بود که غربی‌ها به تعهدات خود پایبند باشند و آن را عملیاتی کنند و در واقع بهانه آنها FATF بود.

 نقوی حسینی تاکید کرد: در حال حاضر که غربی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند چون تحریم‌های ثانویه وجود دارد؛ بنابراین فعلا پرداختن به این موضوع ضرورتی ندارد.