به گزارش افکارنیوز،

 «لیز چنی» دختر «دیک چنی» معاون پیشین رئیس جمهور آمریکا و عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان این کشور در تلاش برای حذف یک راه گریز قانونی که به دولت ترامپ امکان تمدید معافیت‌های هسته ای ایران را می بخشد، به زودی لایحه ای به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه می کند.

اخبار سیاسی- طبق مفاد این لایحه، دولت ترامپ از تمدید هرگونه معافیت برای فعالیت هسته ای ایران منع می شود.

بنابر قوانین جاری، کاخ سفید از این حق برخوردار است که معافیت‌هایی بر «انرژی هسته ای غیرنظامی» صادر کند و به شرکتهای خارجی اجازه دهد تا به فعالیت صلح آمیز خود در تأسیسات هسته ای ایران ادامه دهند. حال لایحه موردنظر لیز چنی درصدد حذف این گزینه است.

لیز چنی در گفتگو با وبگاه واشنگتن فری بیکن مدعی شد: «این معافیت‌های مربوط به انرژی هسته ای غیرنظامی به زیرساخت غیرمجاز هسته ای ایران مشروعیت می بخشد و به ادامه یافتن توافق هسته ای فاجعه بار [باراک] اوباما کمک می کند».

وی در ادامه مدعی شد که «کنگره آمریکا مصمم است تا از خروج مشروع (!) آمریکا از توافق هسته ای با ایران و پویش فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران حمایت کند».

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۸ خروج یکجانبه واشنگتن از توافق هسته ای ایران را اعلام کرد؛ توافقی که به امضای 6 کشور جهان از جمله آمریکا رسیده بود.