به گزارش افکارنیوز،

 حمید بعیدی نژاد روز سه‌شنبه با انتشار پیامی در توییتر خاطر نشان کرد که گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت خواهد گرفت.

اخبار سیاسی- حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران امروز سه شنبه در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری آزادی گفت: از فردا گام چهارم و جدید برمی‌داریم البته پیشاپیش کشورهای دوستمان در دنیا اعلام می‌کنیم فعالیت جدید ما هم با نظارت ‌آژانس خواهد بود و آژانس همچنان نظارت می‌کند حتی بر فعالیتی که از که فردا آغاز خواهیم کرد

روز گذشته، علی ربیعی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد کاهش تعهدات برجامی را خود رئیس جمهوری اعلام می‌کند.

ربیعی افزود: قطعاً بنا به وعده‌ای که داشتیم در گام‌های مختلف هم به اروپایی‌ها فرصت دادیم و هم افکار عمومی خودمان دیدند که با صبوری و صبر استراتژیک که داشتیم این ما نبودیم که خواستیم از برجام خارج شویم و این سیاست زورگویانه آمریکا و عدم مقاومت اروپا بوده که ما را به این نتیجه رسانده است.

همچنین، روز گذشته عملیات گازدهی ماشین های سانتریفیوژ پیشرفته نسل جدید IR۶ با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی امروز در مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز آغاز شد.

اتحادیه اروپا در واکنش به این تحولات تصریح کرد که به اجرای برجام همچنان پایبند است.

«مایا کاسیانچیچ» سخنگوی کمیسیون اروپا گفت که توافق هسته ای، «موضوع مربوط به امنیت ما، نه صرفا در سطح منطقه یا اروپا بلکه در سطح جهانی، است. » وی در عین حال تاکید کرد که پایبندی اتحادیه اروپا به برجام به «پیروی کامل ایران بستگی دارد».