به گزارش افکارنیوز،

بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان میزبان مناظره آقایان بیاتیان نماینده مردم بیجار و زارع فومنی مدیر مسئول روزنامه صدای اصلاحات بود که ابتدا حجت الاسلام زارع فومنی لزوم ارتباط با آمریکا را مطرح کرده و اظهار داشت: مردم حق دارند به جای پراید و امثال آن که مردم را به کشتن می دهد از امکانات امریکایی همانند ماشین آمریکایی استفاده کنند.

اخبار سیاسی- وی به قبضه بازار ایران توسط چین اشاره کرده و ادامه داد: این اصلا مناسب نیست که جنس بی کیفیت چینی برای استفاده مردم بزرگی مثل ایران باشد، شما ها با این کار عزت مردم را زیر سوال برده اید.

حجت الاسلام زارع فومنی جبهه اصولگرا را به حمایت از اختلاس های متهم کرده و افزود: جبهه اصولگرا از شخص قالیباف که در زمان شهردار بودنش، میلیارد ها اختلاس کرده بود حمایت کردید و می کنید، کمتر به عدالت و معیشت مردم فکر می کنید.

بیاتیان با اشاره به لزوم‌ تخصص گرایی در کار های جاری کشور، مطرح کرد: متاسفانه در حوزه اقتصاد و مباحث فرهنگی مسئولیت دست افرادیست که تخصصی ندارند که شورای شهر و شهردار تهران که همگی اصلاح طلب اند، مصداق بارز این امر هستند.

نماینده مردم بیجار در تمجید از دکتر محمد باقر قالیباف افزود: ما در مدیریت جهادی شخصیتی که تفکر جهادی و گفتمان انقلابی دارد کم نداریم،اقای دکتر قالیباف یک نمونه از این افراد است که مردم تهران حرف های مرا کاملا درک می کنند.

حجت الاسلام زارع فومنی پروژه های تهران را بسیار سطحی و بدون مهندسی عنوان کرده و افزود: در دوره دکتر قالیباف اختلاس های بسیار بزرگی صورت گرفته است که بشتر استفاده کنندگان هم خویشان دکتر قایباف بوده اند.

بیاتیان با بیان اینکه ای کاش همه مسئولین مثل دکتر قالیباف کار می کردند و اختلاس می کردند، پاسخ داد: اقای قالیباف یک مدیر جهادی بود که شب و روز را نم یشناخت و دائم مشغول خدمت رسانی بود و دوستان در هر بازه زمانی که کم می آورند تهمت اختلاس و دزدی می زنند که اساسا کذب و دروغ است.

نماینده بیجار ادامه داد: با آمریکا و اورپا ارتباط داشته باشیم که چه؟

مگر در بدو شروع این دولت صنعت منتاژ کشور فعال نبود؟ مگر هپکو کار نمی کرد؟ از زمانی که این شرکت ها را به دوستان شما دادند این بلا سرشان آمد.

بیاتیان حل مشکلات کشور را از داخل دانسته و گفت: مسائل و مشکلات کشور ما از داخل است، برای نمونه دوستانتان ارز دولتی گرفتند برای تولید، ولی با آن چه کردند؟ چرا فکر می کنید با خارجی ها ببندید مشکل حل می شود؟

حجت الاسلام زارع فومنی در پاسخ من به بیاتیان گفت: از روز اول شمت و طیفتان خود را در مقابل دنیا و در جنگ قرار دادید و در دوران احمدی نژاد هم نهایتا چند کشور سیاه پوست دور شما را گرفته بود.

وی ادامه داد: با مرگ بر آمریکا گفتن اتفاق خاصی نمی افتد، ژاپن بعد از بمباران هیروشیما امروز تلفن پاناسونیکش روی میز آمریکاست که ما باید از آن ها یاد بگیریم.

بیاتیان اشاره به پارس جنوبی و بعد عهدی های توتال کرده و ابراز کرد: این بی عهدی اروپایی ها نتیجه عهد و اعتماد ما بوده، پس چقدر باید خودمان به سمت آمریکا ببریم در صورتی که نتیجه کار آن ها مشخص است.

وی ادامه داد: در خودروسازی آمده بودند برای همکاری، اما پایان ماجرا چه شد، عقیده من این است اروپایی ها بدون اجازه آمریکا آب هم نمی خورند و همه باید به این باور برسند.

زارع فومنی برجام را اوج عزت خوانده و گفت: ظریف در خیابان های نیورک و در قلب دشمن قدم میزد و شما ها خرابش کردین البته من خودم به دولت حسن روحانی نقد هایی دارم و به روحانی گفته ام تو به درد این مملکت نمیخوری.

بیاتیان قدم زدن در خیابان های نیویورک را عزت ندانسته و بیان کرد: آن زمانی که جوانان ما در جبهه های جنگ پر پر می شدند آقای ظریف در خارج درس می خواند و عشق حال می کرد و این نه تنها عزت بلکه ذلت است.

نماینده مردم بیجار در پایان گفت: چه زمانی رهبری با برجام موافق بود که هی این را تکرار می کنید؟ با چه استنادی؟ چرا باور نمی کنید آمر یکا توسط صهیونیست ها اداره می شود اما ما در مقابل نقطه امید برای مستضعفان جهان از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز شده ایم.