به گزارش افکارنیوز،

«دیمیتری پسکوف»، سخنگوی «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه امروز سه شنبه گفته این کشور نگرانی‌های تهران درباره تحریم‌های «بی‌سابقه و غیرقانونی» را درک می‌کند. 

اخبار سیاسی- پسکوف درباره تحولات جدید برجام و  تصمیم ایران برای برداشتن چهارمین گام از روند کاهش تعهد به توافق هسته‌ای هم اظهارنظر کرد و گفت: «مسکو تحولات در این خصوص را با نگرانی دنبال می‌کند.» او گفت که کشورش حامی حفظ توافق هسته‌ای است. 

جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه ۱۴ آبان) اعلام کرد که در چهارمین گام از روند کاهش تعهد به توافق هسته‌ای، از فردا تزریق گاز به سانتریفیوژهای نصب‌شده در تأسیسات زیرزمینی فردو را آغاز می‌کند. بر اساس برجام، این تأسیسات قرار بود به مرکز تحقیق و توسعه و تولید ایزوتوپ‌های پایدار بدل شود.

واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی تحریک‌آمیز مانند قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی، اعزم یک ناوگروه، چند بمب‌افکن بی‌-۵۲ و چند جنگنده اف-۲۲ به منطقه و تحریم وزیر خارجه ایران روی آورده است. 

دولت آمریکا در تازه‌ترین اقدام تحریک‌آمیز دوشنبه اعلام کرد نام ۹ فرد و یک نهاد را به فهرست تحریمی این کشور علیه ایران اضافه کرده است.