به گزارش افکارنیوز،

 حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 19 آبان) و در مخالفت با استعفای کاظم جلالی از نمایندگی مجلس و حضور وی در سفارت ایران در روسیه، گفت: من از مدیریت کاظم جلالی در مرکز پژوهش‌های مجلس راضی نبوده‌ام و فکر می‌کنم که اگر او سفر ایران در روسیه شود کاری از پیش نخواهد برد. 

اخبار سیاسی- وی افزود:‌ اگر امروز در برخی محورها مجلس مورد سؤال و اشکال است، به دلیل اشکالات مرکز پژوهش‌هاست. 

وی تأکید کرد: در گذشته‌های دور وقتی نمایندگان در مورد لوایح و طرح‌ها صحبت می‌کردند مستند به گزارش مرکز پژوهش‌ها بود، اما ما هم‌اکنون شاهد اشکال اصلی در آنجا هستیم. 

حاجی‌دلیگانی گفت: ما شاهد شفاف‌سازی در مرکز پژوهش‌ها در موضوعات مختلف نبوده‌ایم. 

وی افزود: مرکز پژوهش‌ها در مورد برجام باید برآورد دقیقی را انجام می‌دادند و گزارشات متعددی را به نمایندگان می‌داد در حالی که این مرکز چشم بینا و مغز متفکر مجلس است که اگر این کار را انجام داده بود، ما شاهد این حجم از خسران نبودیم. 

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: بخشی از ایرادات و عدم نفع ایران از برجام، به عدم ایفای وظایف مرکز پژوهش‌ها با مدیریت کاظم جلالی بازمی‌گردد. 

وی خاطرنشان کرد: 6 بند از 9 بند مطالبه مقام معظم رهبری در برجام عملی نشده است و باید کاظم جلالی و مرکز پژوهش‌های مجلس درباره این اخطارها و عدم اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی در کشور توضیح دهند.

حاجی‌دلیگانی در پایان گفت:‌ مرکز پژوهش‌های مرکز و کاظم جلالی باید توضیح دهد که چه گزارشی درباره اف‌ای‌تی‌اف به نمایندگان مجلس داده است و چرا در این باره شفاف‌سازی لازم صورت نگرفته است.