به گزارش افکارنیوز،

 سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره ادعای پادمانی  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر یافت شدن ذرات اورانیوم در مکانی در ایران، گفت که نیازی نیست به دنبال این رویداد، شایعه پراکنی شود.

اخبار سیاسی-ریابکوف همچنین تاکید کرد که هر دو طرف [ایران و آژانس انرژی اتمی] باید وضعیت را به طور صحیح تشریح کنند.

 موضع این مقام روسی درباره گزارش آژانس انرژی اتمی در حالی مطرح می‌شود که  کاظم غریب‌آبادی،  نماینده ایران در آژانس نیز در واکنش به این بخش از گزارش آژانس در مورد مکانی در ایران، گفته است: از همان ابتدا و از زمانی که آژانس، ایران را مطلع کرد که برخی سوالات در مورد یک مکان خاص دارد، ایران موافقت کرد وارد یک تعامل مثبت با آژانس برای شفاف‌کردن وضعیت و رسیدگی به سوالات مرتبط شود. ایران با نشان‌ دادن نهایت همکاری و شفافیت، متعاقبا دسترسی لازم را برای آژانس فراهم کرد.

او ادامه داد: همان‌گونه که توسط مقامات آژانس نیز در موقعیت‌های مختلف تأکید شد، تعامل بین آژانس و ایران در خصوص این موضوع در حال انجام شدن است. بنابراین، هرگونه تلاش برای پیش‌داوری و ارائه ارزیابی زودهنگام و خام، صرفاً در جهت مصادره این موضوع در راستای مقاصد سیاسی است.

نماینده ایران تاکید کرد که "وجود اینگونه سوالات در تعاملات بین آژانس و کشورهای عضو امری معمول و عادی بوده و در حالیکه دو طرف برای حل آن در تعامل هستند، نباید با اغراض سیاسی مورد سوءاستفاده و بزرگ‌نمایی واقع شود."