به گزارش افکارنیوز،

 سید قاسم جاسمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال این وجود دارد که ایران پس از اتمام گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای " برجام" را تمام شده بداند، گفت: این مسئله بستگی به تعهدات اروپایی‌ها در قبال برجام دارد؛ اگرچه تاکنون به هیچ کدام از تعهدات خود پایبند نبودند.

اخبار سیاسی- وی در ادامه افزود: بنابراین آمریکایی‌ها هم از برجام خارج شدند و هیچ تعهدی در قبال برجام ندارد، بلکه در حال حاضر کشورهایی هم که بخواهند با ایران تبادلات تجاری انجام دهند از آنها ممانعت می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه تا چه زمانی باید گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای برداشته شوند، اظهار کرد: سیاست‌ دولت و شورای عالی امنیت ملی این است که گام‌های کاهش تعهدات هسته ای به صورت تدریجی برداشته شود.

نماینده مردم کرمانشاه در ادامه افزود: اما بایستی ما براساس مقتضیات زمان در قبال برجام حرکت کنیم و باید دید که اقتضای آن چه چیزی است که با توجه به آن گام‌هایی را برداریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: ما باید طرح‌ها و برنامه‌های از قبل پیش بینی شده و طراحی شده را داشته باشیم و دستمانبرای مقابله با این کشورها پر باشد.