به گزارش افکارنیوز،

 محمد مهدی برومندی در واکنش به اتهامات بی اساس عادل الجبیر وزیر مشاور در امور سیاست خارجی عربستان سعودی مبنی بر محرز بودن حمله ایران به تاسیسات نفتی آرامکو گفت: ما اظهارات وی را رد می کنیم و به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که جمهوری اسلامی در چنین مسائلی دست داشته باشد.

اخبار سیاسی- وی با اشاره به سابقه اتهام زنی عربستان به جمهوری اسلامی ایران  ادامه داد: این اظهارنظرهای کذب و بدون سند برای اولین بار نیست که توسط عادل الجبیر و مقامات سعودی مطرح می شود اما همه بی اساس بوده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص هدف عربستان از اتهام زنی به ایران در موضوع آرامکو گفت: بر کسی عملکرد این کشور در یمن و سوریه و حمایت از تروریست ها پوشیده نیست و در تمامی ابعاد در منطقه شکست خورده بر این اساس برای جبران شکست های خود چنین اتهامات بی اساسی را مطرح می کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مقابله با تروریسم محکم و استوار ایستاده در حالی که در عربستان خطرناکترین گروه های تروریستی جهان رشد و پرورش یافته بر این اساس بر همگی آشکار است که این کشور نقشه موثری در توسعه تروریسم در منطقه داشته است.

برومندی خاطر نشان کرد: قطعا جمهوری اسلامی ایران با یک نگاه بشر دوستانه در خط اول مقابله با تروریسم در منطقه بوده برای همین با طرح چنین ادعاهایی برای منحرف کردن افکار عمومی از ماهیت اصلی عربستان است.