به گزارش افکارنیوز،

 حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود فرمودند که هنوز هم دولت‌ها نتوانسته ‌اند کشور را ضد تحریم کنند، گفت: من اول باید به سهم خودم از مقام معظم رهبری به جهت اینکه کمک کردند و فضای ملتهبی که روز یکشنبه در مجلس شورای اسلامی ایجاد شده بود را با فرمایشات خود آرام کردند تشکر  و سپاسگزاری کنم.

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: قوای سه گانه در کشور  بر اساس قانون اساسی تحت نظارت مقام معظم رهبری هستند. ایشان به عنوان رهبر انقلاب مطالباتی دارند و مطالبات ایشان هم به حق است؛ یکی از مطالباتی که مقام معظم رهبری همواره داشتند موضوع اقتصاد مقاومتی، مقاوم کردن اقتصاد کشور در برابر تحریم ها و استقلال اقتصادی بوده است.

امیری خاطر نشان کرد: ما در استقلال سیاسی در اوج و کمال هستیم. در بحث استقلال اقتصادی رهبر انقلاب در ابتدای هر سال شمسی موضوع اقتصاد مقاومتی را تحت عنوان یک شعار برای سال می‌گذارند که با رویکرد تقویت اقتصادی و استقلال اقتصادی کشور بوده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا در دولت تدبیر و امید از همان دولت یازدهم یکی از سیاست های راهبردی دولت، اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی بوده است. آقای رئیس جمهور در دولت بارها به عنوان یک سیاست راهبردی تاکید داشتند؛ آقای جهانگیری هم فرمانده موضوع اقتصاد مقاومتی هستند و هر کدام از وزرا نیز معین یک استان در بحث اقتصاد مقاومتی هستند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: لوایحی که دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده عمدتاً در راستای استقلال اقتصادی و تقویت اقتصاد مقاومتی است بخشی از آنها تصویب شده و بخشی در مجلس شورای اسلامی باقی مانده است. از ۸۵ لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی بخش قابل توجهی در راستای تقویت اقتصاد کشور و مقاوم سازی کشور بوده است. ۲۲ لایحه هم با اولویت به مجلس داده شده که ان‌شاالله در باقیمانده مجلس دهم به تصویب رسید و در راستای همین موضوع مقاوم کردن اقتصاد است.

 رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با کارآفرینان و تولید کنندگان فرمودند:« حالا بعضی زرنگی می‌کنند و تحریم را دور میزنند، دستشان درد نکند اما کار اصلی «مصون‌سازی کشور از تحریم» است. دور زدن تحریم یک تاکتیک است و مصون‌سازی کشور از تحریم یک راهبرد است.باید کاری کنیم که از تحریم آسیب نبینیم؛ الان این‌جور نیست.»