به گزارش افکارنیوز،

 یحیی کمالی پور با اشاره به ضرورت فراهم کردن بستر لازم برای اعتراضات به حق مردم بیان کرد:‌ قطعا زمانی که در کشور اعتراضات مدیریت شود تبعات و خسارتی نیز بر جای نخواهد گذاشت. ما باید فضاهای اعتراض جامعه را مدیریت کرده و اجازه دهیم مردم با اخذ مجوزهای لازم در مکان‌هایی مناسب برای بیان انتقادات و اعتراضات خود حضور یابند.

اخبار سیاسی- وی در ادامه اظهار کرد:‌ ما باید امنیت معترضان را تامین کرده و اجازه دهیم آنان در مکان‌هایی مناسب مسائل و انتقادات خود را مطرح کنند و این امر به مراتب بهتر از این است که مردم را رها کرده و عده‌ای معاندین نیز با آنها قاطی شده و دست به هر کاری بزنند.

نماینده مردم جیرفت در مجلس تصریح کرد: در صورت رها کردن فضای اعتراضات قطعا جدا کردن صفوف مردم از معاندین مشکل‌تر می‌شود . این نیاز در کشورهایی به ویژه نظیر کشور ما که دموکراسی در آن برقرار است و برای حرف و نظر مردم احترام قائل هستیم ضروری می‌باشد.

وی در ادامه تاکید کرد:‌ باید اجازه داد تا فریاد اعتراض مردم شنیده شود. در قانون اساسی نیز این حق به مردم داده شده تا به صورت مسالمت آمیز تجمع کرده و حرف خود را بزند. به نظر می‌آید هر چه جلوتر می‌رویم این نیاز ضروری‌تر می‌شود.

کمالی پور افزود:‌ ما برای جداکردن صفوف معترضان از معاندین راهی جز مدیریت فضای اعتراضات و فراهم کردن بستر مناسب برای شنیدن صدای مردم نداریم .