به گزارش افکارنیوز،

 «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تیمی را مأمور کرده تا با ترکیه در خصوص مشکلات پیش‌آمده برای بانک «خلق» که به دور زدن تحریم‌های ایران متهم شده و با تهدید جریمه‌ای سنگین روبروست، با آنکارا رایزنی کنند. 

اخبار سیاسی- به نوشته پایگاه خبری «بلومبرگ»، یک مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته است که ترامپ این دستور را پس از گفت‌وگو با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه صادر کرده است.

آنکارا از مدت‌ها پیش به دنبال آن است که واشنگتن را به عدم پیگرد بانک خلق قانع کند.

این هفته «ران وایدن» از سناتورهای دموکرات آمریکایی در نامه‌ای به خزانه‌داری این کشور، توضیح در مورد وضعیت پرونده بانک خلق را خواستار شده است. یک مقام ارشد خزانه‌داری، در پاسخ به این نامه گفته است که ترامپ «استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری و «ویلیام بار» دادستان کل را مأمور کرده تا در این زمینه با دولت ترکیه رایزنی و تعامل کنند. 

بر اساس این گزارش، در این نامه عنوان شده است که منوشین تاکنون با طرف ترکیه‌ای چند دور مذاکره انجام داده است. با این حال، در این نامه در مورد محتوای این گفت‌وگوها جزئیاتی عنوان نشده است.

رسانه‌های آمریکایی پیشتر هم ترامپ را به جانبداری از ترکیه در پرونده‌های مختلف و داشتن روابط پنهان با آنکارا متهم کرده بودند. «مایکل فلین» اولین مشاور امنیت ملی دولت ترامپ در حال حاضر به دلیل لابی‌گری غیرقانونی برای ترکیه، تحت تحقیقات قضایی قرار دارد.