«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا که در یک کنفرانس خبری سخن می گفت مدعی شد که دولت ایران مظنون به دست داشتن در قتل مسعود مولوی در ترکیه است.

اخبار سیاسی- مسعود مولوی، شهروند ایرانی، روز ۲۳ آبان امسال در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید. بر اساس گزارش سی‌ان‌ان‌ترک،‌ قاتل با شلیک گلوله به قلب مولوی او را کشته است.

پلیس ترکیه جزئیات بیشتری درباره این قتل منتشر نکرده است ولی رسانه‌های این کشور نوشته‌اند که پلیس علاوه بر تعقیب قاتل، در تعقیب فرد همراه مولوی است که بعد از ترور، فرار کرده است.

پمپئو با اشاره به حضور مسعود مولوی در ترکیه گفت: «کشتن مولوی یک نمونه تراژدیک از رشته ترورهایی است که ایران مظنون به دست داشتن در آنها در خارج از خاک خود است».

«عباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه ایران ، روز چهارم آذر در پاسخ به سوالی درباره ترور مولوی گفت: منتظر گزارش دستگاه قضایی و امنیتی ترکیه در این زمینه هستیم.

پمپئو در ادامه عنوان داشت: من و پرزیدنت ترامپ از نزدیک اعتراض‌هایی که اخیرا در سرتاسر ایران به وقوع پیوست را دنبال می‌کردیم. مردم ایران بار دیگر در اعتراض به سوء‌مدیریت اقتصادی به خیابان‌ها ریختند. ایران با خشونت این اعتراضات را سرکوب کرد و کشورهای خارجی را مسئول این حوادث دانست.

وی همچنین مدعی شد وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا تاکنون ۲۰ هزار پیام، ویدئو و عکس از ایران در ارتباط با اعتراض‌های اخیر دریافت کرده‌ است.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه عنوان داشت که ایالات متحده به تحریم مقام‌هایی که در  نقض حقوق بشر دست داشتند ادامه می‌دهد.

پمپئو در ادامه خطاب به اغتشاش‌گران گفت: دولت آمریکا صدای شما را می‌شنود و در کنار شما ایستاده است.

وی همچنین تهدید روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در رسانه‌های خارج از کشور را محکوم کرد و مدعی شد: تمام آن چیزی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد خاورمیانه و در مورد فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران می‌گوید، در حقیقت مقابله با این رفتارها است. ما می‌خواهیم این رفتارهای حکومت ایران را متوقف کنیم. ما خواهان تغییر در داخل ایران هستیم. ما خواهان تغییر رفتار  حکومت ایران هستیم و می‌خواهیم این حکومت رفتاری عادی داشته باشد، به دنبال داد و ستد با جهان باشد، به زندگی مردم خود برسد و رسانه‌ها را آزاد بگذارد.