به گزارش افکارنیوز،

در این همایش امیرسرتیپ محمودی با بیان خاطراتی از حماسه آفرینی شهدای بسیجی دوران دفاع مقدس، گفت: بسیجی بودن به قشر خاصی اختصاص ندارد و آحاد مردم در هر شغل و منصبی که از ابتدای انقلاب تا کنون در مواقع بحرانی و برهه‌های حساس کشور، دوشادوش و هم قدم با نیرو‌های مسلح به یاری ملت شتافته اند، بسیجی محسوب می‌شوند.

اخبار سیاسی- وی در ادامه با اشاره به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج همگانی گفت: این فرمان تاریخی یک دستور هوشمندانه بود که نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و با گذشت زمان تاثیرگذاری آن بیش از پیش بر همه ما مشخص شده است.

معاون اجرایی ارتش خاطرنشان کرد: بسیج مردمی در طول چهل سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی، همواره عامل مهمی در بین بردن توطئه‌های دشمنان و موجب ترس و دلهره استکبار جهانی بوده است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پورامیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش نیز با تبریک هفته بسیج گفت: بسیجی بودن یک افتخار است، چون به معنای کسی است که تمام وجودش را وقف دین کرده، همانطور که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب هم بار‌ها خود را بسیجی نامیدند.

وی با استناد به آیات قرآن کریم تصریح کرد: باید در برابر دشمنان هرچه در توان داریم آماده کنیم و تشکیل بسیج مردمی که از جنوبی‌ترین تا شمالی‌ترین نقاط ایران اسلامی در این تشکل انقلابی حضور دارند و به عنوان نگهبان و پاسدار انقلاب به خوبی ایفای نقش کرده بر مبنای همین آیات می‌باشد.

حجت الاسلام صنعت پور در ادامه شهید سپهبد علی صیاد شیرازی را الگوی درخشان و نمونه تمام عیار یک ارتشی بسیجی خواند و تصریح کرد: بسیج نه فقط یک اسم که فرهنگ و تفکری است برگرفته شده از باور‌های دینی و ماندگار در طول تاریخ حیات امت اسلامی که برای وجود این فرهنگ الهی و آثار و برکات ارزشمند آن در طول این ۴۰ سال، باید خداوند تعالی را شاکر باشیم.

بنابر این گزارش، در پایان مراسم از تعدادی از بسیجیان نمونه و فعال پایگاه‌های مقاومت بسیج مستقر در کوی‌های سازمانی ستاد ارتش تجلیل به عمل آمد.