به گزارش افکارنیوز،

 حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل درباره مداخلات آمریکا و اروپا در مسائل ایران ، گفت: در طول سال‌های گذشته آمریکا ثابت کرده است که نگاه تهاجمی نسبت به کشور‌های اسلامی و منطقه دارد و سعی می‌کند بر اساس منافع، الگو‌ها و شاخص‌های خودش ساختار قدرت را در منطقه تعریف کند.

اخبار سیاسی- او افزود: در چند روز گذشته یک سری اعتراضات در چارچوب مدنی و قانون اساسی کشور صورت گرفت، اما ایالات متحده، رژیم صهیونیستی و برخی رژیم‌های مرتجع عرب با دلار‌های نفتی خود در کنار آمریکا و اسرائیل قرار گرفتند و عوامل خود که از قبل سازماندهی شده بود با ارسال سیگنال‌هایی آن‌ها را در میان صفوف تظاهر کنندگان مدنی وارد کردند و ناهنجاری‌هایی را در سطح جامعه سازماندهی کردند.

هانی زاده تصریح کرد: با هوشیاری ملت و تسلط نیرو‌های انتظامی و امنیتی خوشبختانه اغتشاشات اخیر با هزینه کمتری مهار شد و مردم دریافتند که این یک توطئه سازمان یافته از غرب بوده است.

کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: آمریکایی‌ها با استفاده از فضای مجازی و ۳۵۰ رسانه معاند با زبان‌های مختلف در تحریک جوانان به حمله به تاسیسات دولتی، بانک‌ها ... ایفای نقش کردند.

او افزود: عوامل اغتشاشگر از مدت‌ها قبل برای چنین روز‌هایی سازماندهی شده بودند، کما اینکه در عراق و لبنان همین اتفاق رخ داد و آمریکایی‌ها محور مقاومت را هدف قرار دادند و راس محور مقاومت که ایران است، در دستور کار واشنگتن، غرب و برخی کشور‌های مرتجع عرب قرار گرفت که خوشبختانه خنثی شد.

هانی زاده ادامه داد: آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی و برخی رژیم مرتجع عرب شکست سخت دیگری متحمل شدند، چراکه آمریکا که در برابر جنایات عربستان در قتل روزنامه نگار برجسته صعودی جمال خاشقچی، قتل آیت الله شیخ نمر و تظاهرات ۹ ساله مردم بحرین سکوت اختیار کرده اما در مورد ایران از تمام توان امنیتی، اطلاعاتی و رسانه‌های خود استفاده کرد تا بتواند آشوب‌ها را ادامه دهد، ولی با شکست مواجهه شد.

کارشناس مسائل بین الملل یادآور شد: خوشبختانه راهپیمایی که در سطح شهر‌های مختلف خوزستان در محکو م کردن این اغتشاشات پاسخ کوبنده‌ای به توطئه آمریکا و غرب بوده است و در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران باید وارد پروسه سیاسی شود و از طریق تشکیل یک کمیته حقوقی به نهاد‌های بین المللی علیه آمریکا و غرب شکایت کند.