به گزارش افکارنیوز،

 حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت اموال مسئولان، اظهار داشت: شفافیت امری لازم و ضروریست و ثبت اموال مسئولان در سامانه مربوطه نیز در راستای تحقق شفافیت است که نمایندگان نیز از این موضوع استقبال کرده‌اند.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه مقابله با فساد نیز امری ضروری و لازم است، افزود: بر اساس این قانون اموال مسئولان در سامانه ثبت می‌شود تا اگر مسئولان ذیربط در بررسی ‌ها به این نتیجه رسیدند که مسئولی از طریق نامشروع اموالی را کسب کرده طبق قانون با مسئول متخلف برخورد می‌شود و این اقدام می‌تواند نقطه امیدی باشد در راستای مقابله با فساد است.

نماینده مردم بابل در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا اموال اعلامی مسئولان باید محرمانه باشد یا خیر؟گفت:بهتر است اموال مسئولان که در سامانه مربوطه ثبت می‌شود، به صورت محرمانه بماند.

نیاز آذری در همین راستا ادامه داد: در قانون مذکور هم به نوعی آمده که اموال به صورت محرمانه باشد یعنی رئیس قوه قضائیه و نماینده‌ای که او تعیین کرده به این اطلاعات دسترسی دارند و اگر نهاد نظارتی این اطلاعات را نیاز داشته باشد در اختیار آن قرار می‌دهند.

نماینده مردم بابل در مجلس با تاکید بر اینکه راه‌اندازی این سامانه اثر مثبتی در افزایش اعتماد عمومی به مسئولان خواهد داشت، گفت:مشابه چنین سامانه‌هایی در بسیاری از کشور‌ها وجود دارد و واقعاً تجربه و اثر مثبتی در راستای اعتماد سازی در آن جوامع داشته است.

نیاز آذری در پاسخ به این پرسش که آیا شما اموال خود را در سامانه ثنا ثبت کرده‌اید، اظهار داشت: بله بنده اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت کرده‌ام تا اطلاعات در اختیار مسئولان قوه قضائیه قرار گیرد.

به گزارش تسنیم، احمد امیر آبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس روز(سه‌شنبه 5 آذر) از آخرین مهلت نمایندگان برای ثبت اموال و دارایی‌های خود در سامانه «ثنا» خبر داده بود.