به گزارش افکارنیوز،

 محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توافقنامه پاریس به صورت مشروط امضا شده است، گفت: جمهوری اسلامی تعهد کرده است که با برداشته شدن تحریم‌ها، درصد کاهش گاز‌های گلخانه‌ای را بالا ببرد و در غیر این صورت این میزان کم را کم کند.

اخبار سیاسی- او با یادآوری اینکه وزارت امور خارجه و سازمان محیط زیست چنین لوایحی را مشروط به تصویب در مجلس کشور امضا می‌کنند، ادامه داد: بسیاری از وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه، با رصد‌های انجام شده در حال عمل به وظایفشان در مورد معاهده مذکور هستند.

 تابش تصریح کرد: برخی از تکنولوژی‌های لازم و برون سپاری‌های وزارت نفت به علت تحریم یا بروکراسی‌های اداری مانع اجرای درست تعهدات شده است که اگر تعهدات لازم اجرا نشود، جریمه‌های بسیاری را باید بپردازیم که گریبان‌گیر مردم خواهد شد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس خبر داد: از مسئولان مربوط به توافق‌نامه یاد شده در وزارت‌خانه‌ها و نهاد‌ها دعوت خواهد شد تا در مجلس حضور یابند و تعهداتشان برای کاهش گازهای گلخانه‌ای بررسی شود؛ البته گزارش آن به افکار عمومی اطلاع داده خواهد شد.

او تأکید کرد: این موضوع در مجلس تصویب شده است و شورای نگهبان در صورت وارد کردن ایراد، باید به مجلس اعلام کند تا نمایندگان به حل آن بپردازند.