جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در تازه‌ترین نشست خود ضمن گرامیداشت هفته بسیج، اندیشه بلند معمار بزرگ انقلاب اسلامی در تاسیس شجره طیبه بسیج را ستودنی خواند و شاخه‌گستردن این شجره مبارک در لبنان، سوریه، عراق، یمن و ... را از الطاف خفیه الهی و نمود این درایت را استحکام بنیاد جبهه مقاومت برشمرد.

اخبار سیاسی- جمعیت جانبازان همچنین با تقدیر از حضور هوشمندانه مردم در پاسخ به آشوب، تخریب، کشتار و فتنه انگیزی‌های اخیر جبهه عبری، غربی، عربی با میدان‌داری منافقان، سلطنت‌طلبان و همراهی نرم نفوذی‌ها در داخل، تاکید کرد: حضور مردم سراسر کشور در راهپیمایی‌های اخیر پدیده‌ای تحسین‌برانگیز و برآمده از عمق بصیرت و هوشمندی آنها بود. توطئه گسترده‌ای که نظام سلطه پس از اغتشاشات ۹۶ برای سال ۹۷ طراحی کرده و در تدارک «تابستان داغ» بود که البته اجرای آن با سرمایه‌گذاری گزاف به سال ۹۸ و در جریان بی‌تدبیری اعلام افزایش قیمت بنزین موکول شد را خنثی کرد.

این جمعیت خاطرنشان کرد: فروپاشی سازمان‌ها و تیم‌های آشوبگران حرفه‌ای اعزامی طی ۴۸ ساعت آنچنان طراحان آن را در بهت و ناباوری فرو برد که نتوانستند تغییر وضعیت این تهدید امنیتی به فرصتی جدید برای قدرت نمایی ایران را منکر شوند. 

جمعیت جانبازان همچنین با اشاره به پیام عزتمندانه و صبورانه مقام معظم رهبری به دولت برای رعایت حقوق مردم و درخواست ایشان برای مقابله با توطئه آمریکایی، سعودی و صهیونیستی، گفت: سخنان رهبر انقلاب آنچنان مردم را در میدان مقابله با آشوبگران در کنار نیروهای امنیتی، نظامی و بسیجی به صحنه کشید که تراز جدیدی از مقابله با فتنه‌گری‌هایی از این دست را پیش‌رو قرار داد؛ کمااینکه تار و پود فتنه‌هایی از این دست در سال ۸۸ در مدت ۸ ماه، در سال ۹۶ یک ماه و اکنون در سال ۹۸ در مدت ۴۸ ساعت گسست. 

جمعیت جانبازان شخصیت، منش، حضور در صحنه، هوشمندی و بصیرت ملت ایران را ستودنی خواند و با اعتراض به کارگزاران نظام و شخص رئیس جمهور، از عدم پذیرش مسئولیت و پیامدهای اجرای طرح سهمیه بندی بنزین توسط جناب آقای روحانی در سخنرانی اخیر خود در آذربایجان شرقی انتقاد کرد.

این جمعیت ابهام‌زدایی از رفتارها و گفتارهای متناقض دولت مردان در قضیه تغییر قیمت و نحوه عرضه بنزین را ضروری دانست و از رئیس جمهور خواست جبران بی‌تدبیری و تخریب سرمایه اجتماعی را در دستور کار هیئت دولت قرار دهد.

به اعتقاد این تشکل سیاسی، عمل نکردن به هشدارهای مقام معظم رهبری خواسته و ناخواسته شرایط جامعه را به سویی برد تا دشمن تلاش کند پازل براندازی نظام را با طراحی اغتشاشات جدید و بهره گیری از ناکارآمدی دولت در اداره اقتصاد کشور و کنترل قیمت‌ها کامل کند. 

جمعیت جانبازان فراتر از تذکرات مکرر مقام معظم رهبری هشدارهای ایشان درباره شرایط اقتصادی را نیز یادآور شدند که فرمودند: «ما امروز دچار مشکلیم، نمی‌شود مشکلات مردم و گلایه‌های مردم را نادیده گرفت ... مسئله بیکاری مهم است، مسئله رکود مهم است، این ها مسائلی است که وجود دارد ( اول فروردین ۹۴) انتظار به حق مردم ما این است که از یک اقتصاد شکوفا برخوردار باشند و رفاه عمومی باشد، طبقه ضعیف از وضعیت غیر قابل قبول خارج بشود، از مشکلات نجات پیدا کند این‌ها انتظارات مردم است و این انتظار به حق است (۲۷ بهمن ۹۵)».