اخبار سیاسی- سلبریتی ها در سالهای اخیر ثابت کرده اند که موج سواران خوبی هستند و هر زمان اتفاقی در کشور رخ می دهد سعی دارند خود را در مقام اپوزیسیون قرار داده و با موج سواری بهره سیاسی ببرند.اخیرا نیز بار دیگر با کمپین صدای آبان 98 این موضوع را نشان داده اند.

به گزارش افکارنیوز، در اغتشاشات اخیر پس از گران شدن بنزین  بسیاری از کارشناسان معتقدند که دولت در اجرای این طرح به شدت بد عمل کرد و می توانست با شیب ملایم در طول این سالها موضوع قیمت حامل های انرژی به ویژه بنزین را کنترل کند تا شوک بنزینی به مردم وارد نشود.

اما دولت تدبیر و امید سعی کرد آنچنان که صلاح می دانسته عمل کند و جالب تر اینکه رئیس جمهور نیز در اظهار نظری عجیب گفته بود خودش جمعه فهمیده که بنزین گران شده است.

اما روی سخن با سلبریتی‌ هایی است که گریبان چاک دادند و از دولت و شخص حسن روحانی در انتخابات حمایت کردند و فریاد " با روحانی تا 1400" سر دادند.

مگر همین سلبریتی ها نبودند که با حمایت خود زمینه ساز روی کار آمدن حسن روحانی را فراهم کردند که با بی تدبیری های اخیر باعث شوک بنزینی شد. آیا این سلبریتی ها از رای خود و حمایت های خود به روحانی پشیمان هستند؟

البته جواب دندان شکن به این جمع از سلبریتی ها که کمپین صدای آبان 98 را به راه انداختند را کارن همایونفر داده است. وی در اینستاگرام خود نوشت: 1 ــ ابتدا از تمام همکاران سینمایی و موسیقی‌ام عذرخواهی می‌کنم. عکس هم تزئینی است و هیچ مناسبتی ندارد!

2 ــ بیانیه آبان را امضا نکردم. برای اعتراض نیازی برای لابه‌لای جمع قاطی شدن ندارم. از این بیانیه‌ها هزار‌تا دیده‌ام مخصوصاً دم انتخابات.

3 ــ الحمدلله مسائل مالیاتی حل شد و بده‌بستان و زور‌آزمایی فرهنگ و قدرت به سرانجام رسید، خدا را شکر. ما که درآمدی نداشتیم حاضر بودیم مالیات هم بدهیم در سال مگر چقدر درآمد داریم کل در‌آمد یک سال من اندازه‌ یک شب دورهمی‌تان نمی‌شود. خوش به حال دوستانی که برای هر کار دستمزدشان چند میلیارد است، خدا بیشتر کند، ان‌شاءالله!

4 ــ البته که روزگار سیاه است و همه غمگین، فقط سؤال این است تمام این مدت که پست‌ها و استوری‌ها به تبلیغات و جشن تولد و آلودگی هوا گذشت حالا که خود تلویزیون و همه شروع به اعتراض کردند ناگهان آبان سیاه ایران مد شد؟ چرا ایران را سیاه می‌کنیم؟ سیاه خود ماییم، سیاه‌کار خود ماییم. دولت‌ها می‌روند و می‌آیند چیزی که عوض نمی‌شود حال مردم است. خدا را شکر شخصاً تا به حال به کسی رأی ندادم. آنها که دادند و خود را هم جر دادند الآن بیانیه می‌نویسند؟! عجباً. عزیز، سیاه‌کار خود ماییم.

5 ــ در صفحه‌ات اعتراض می‌کنی اما یک و نیم میلیارد دستمزد برای ده روز می‌گیری و الآن هم از دست شوخی زشت شهروند البرزی با کودکی که در سطل زباله انداختند گله می‌کنی؟ الآن آن شهروند را دستگیر کردند احتمالاً کارش با کرام الکاتبین است، نمی‌خواهید کمپین برای آزادی‌اش ترتیب دهید؟

هموطن عزیزم، سیاه خود ماییم، سیاه‌کار خود ماییم که در زندگی روزمره در رفتار اجتماعی، در حفظ حق شهروندی دیگران یک لحظه هم با خودمان روراست نیستیم. این اعتراضات و بیانیه‌های ظاهری و عوام‌فریب لیاقت خودمان است.

اعتراض مدنی مختص جوامع مدنی‌ است. اعتراض مدنی در توتالیتاریزم یعنی بده‌بستان که در غیر این‌صورت اصلاً اجازه نخواهند داد نفس بکشی.

دوست عزیزی که همزمان هم با ایران اینترنشنال و «من‌و تو» مصاحبه می‌کنی بعدش هم با تلویزیون داخل، دوازده میلیارد با شهرداری قرارداد می‌بندی، حق نداری بیانیه در مورد مردم بدهی.

ایران اگر سیاه است تو سپیدش کن. شما که عاشق کلید بودی احتمالاً اکنون فهمیده‌ای سوراخ کلید کجا بود. دقیقاً کجا بود؟

ایران اگر سراسر سیاه و ویران شود باز مردم اینجا هستند شما که پاسپورتت آماده‌ است برو. اینجا هوا هم نباشد من خفگی را با جان می‌پذیرم.

جداگانه می‌نویسم بی هیچ همراهی که اگر گناهی، جرمی مرتکب شده‌ام خدای نکرده شخص دیگری با من مجازات نشود.»

و یا کامبیز دیرباز بازیگر سینما و تلویزیون نیز کامبیز دیرباز بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون نیز به این بیانیه سلبریتی ها واکنش نشان داد و در صفحه اینستاگرام شخصی خود نوشت:

ما مردم ایران به دنبال جستجوی آرامش در زندگی هستیم و هرگز طرفدار اغتشاش و آشوب نبودیم و نیستیم.

ضمن محکوم کردن تمامی حرکاتی که منجر به تخریب اموال عمومی شد، همچنان خواهان حقوق مدنی خویش از روش های قانونی هستیم.دولت محترم ایران لطفا به داد مردم برسید گرانی بنزین به شدت در معیشت بسیاری از خانواده ها تاثیر منفی گذاشته است.

اما ماجرا در زمانی جالب تر می شود که سلبریتی هایی که کمپین آبان 98 به راه انداختند تقریبا افرادی هستند که از سینما درآمدهای میلیاردی داشته و کارن همایونفر هم به آن اشاره می کند. در همین اثنا هست که خبر می رسد نوبخت  به عنوان رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با صدور یک دستور فوری با کاهش معافیت مالیاتی هنرمندان در لایحه بودجه ۹۹ مخالفت کرده است.

همین موضوع باعث جنجال های فراوانی شده که چرا زمانی که مردم در مشکلات بسیار زیاد اقتصادی و معیشتی هستند باید مالیات پرداخت کنند اما سلبریتی هایی به درآمدهای میلیاردی از مالیات معاف شوند؟

به نظر می رسد هیاهوی جدید سلبریتی ها یک تیر و چند نشان بوده، اول اینکه به دلیل حمایت از روحانی باید پاسخگو باشند اما به جای پاسخگویی سعید در التهاب آفرینی و هیاهو دارند تا این مطالبه گم شود.

دوم اینکه خود را اپوزیسیون و افراد روشنفکر نشان داده تا از آب گل آلود برای خود حیثیتی سیاسی – اجتماعی ایجاد کنند . از سوی دیگر بر همه مردم روشن شده که بسیاری از سلبریتی ها و بازیگران در ایران در خط رسانه ای و پازل دشمن بازی می کنند و درست در زمانی که رسانه هایی مانند من و تو و بی بی سی به این موضوعات می پردازند چنین کمپینی به راه می اندازند.

نکته آخر اینکه با این هیاهو می توانند موضوع معافیت مالیاتی خود را پنهان کرده و با غوغا سالاری بتوانند امتیازات دیگری نیز به دست آورند.