به گزارش افکارنیوز،

  حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس با حضور در محل ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا از طرف جبهه پایداری در این دوره از انتخابات قصد کاندیداتوری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را دارید؟ فعلا از طرف خودم قصد ثبت‌نام دارم.

اخبار سیاسی-  وی افزود: دوست دارم افراد خوب و جوانان انقلابی کاندیدای این دوره از انتخابات مجلس شوند، با تعدادی از جوانان خوب و انقلابی هم تماس گرفتم و به آنها گفته‌ام که ثبت نام کنید، کمک‌تان می‌کنیم که به مردم، نظام و دولت خدمت کنیم.

دبیر کل جبهه پایداری در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید چقدر به شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات اعتقاد دارید و اصولا خودتان حاضرید  میزان هزینه‌های انتخاباتی را به طور شفاف به مردم اعلام کنید؟، گفت:  بنده صد درصد موافقم، همین الآن حاضرم بگویم که چقدر در جیبم پول دارم.

وی ادامه داد: پولی که برای خرج خودم هست از پول روضه‌خوانی است و از حقوقم نیست.

حجت الاسلام آقاتهرانی در پاسخ به این سؤال که با این پولها نمی‌توان برای انتخابات حتی تراکت چاپ کرد، گفت: بنده در دوره قبلی مجلس هم که کاندیدا شدم، تراکت چاپ نکردم. از نظر مالی هم به جایی وابسته نیستیم، اگر خودمان داشتیم به طور شفاف اعلام می‌کنیم که چقدر هزینه کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در شرایط موجود کشور، مردم پای صندوق‌های رأی حضور می‌یابند، اظهار داشت:  قطعا مردم پای صندوق‌های رأی حضور می‌یابند، نظام متعلق به مردم است، ممکن است بنده نوعی به عنوان مسئول نقصی داشته باشم، اما نظام متعلق به مردم است، معتقدم اگر کسی مسلمان هم نیست، اگر ایرانی هم باشد ایران کشور ماست و باید نشان دهیم که مقتدرانه پای‌کار هستیم، البته از مسئولان هم باید بخواهیم که خوب عمل کنند و اگر هم اشتباه کردند، نقد کنیم.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: در فرصت‌هایی که در بزنگاه‌ها پیش می‌آید باید ورود کنیم که خودمان بتوانیم نظام را اداره کنیم.

حجت الاسلام آقاتهرانی بزرگترین ضعف مجلس دهم را نبود نظارت مطلوب و مؤثر بر عملکرد دولت و وزرا دانست و گفت: نباید طوری باشد که مردم فریادشان بلند شود. مجلس باید داد و فریاد بزند و وزرا را به خط کند و اگر نشد، آنها را تغییر دهد، نترسیدن، ایستادن و توجه به دغدغه‌های مردم و نظارت صحیح از اولویت‌های مجلس است.

وی ادامه داد: کار اصلی مجلس نظارت است، اگر مجلس نظارت موثری بر عملکرد دولت داشته باشد، این همه سر و صدا و داد و فریاد مردم بلند نمی‌شود.

دبیر کل جبهه پایداری در پاسخ به این سؤال که آیا نظر شما به جبهه پایداری نزدیک‌تر است، گفت: قطعا، اما جبهه پایداری اصول و مرام‌نامه‌ای دارد که در بنده برای انتخابات به آن پایبند هستم، بنده فقط برای ثبت‌نام آمده‌ام و جبهه پایداری هم کار خودش را می‌کند و بنده هم یکی از اعضاء هستم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است صلاحیت‌تان برای انتخابات تایید شود یا خیر، گفت : بستگی به شورای نگهبان دارد، اگر دیدند کاری کردم، رد کنند و اگر ردصلاحیت شوم عیبم را جویا می‌شوم که رفع کنم.

حجت الاسلام آقا تهرانی ادامه داد : بنده شورای نگهبان را قبول دارم و می‌دانم که آدم‌های خوبی هستند، بنده شاگرد آقای جنتی بودم، او را به خوبی می‌شناسم.

دبیر کل جبهه پایداری  خاطرنشان کرد: اعضای شورای نگهبان افراد خوب و متدینی هستند و افرادی نیستند که به خاطر پول و مسائل دنیوی افراد را جابه‌جا کنند، البته فکر نمی‌کنم که کاری کرده باشم، آنقدرها هم آدم بدی نیستم.

حجت الاسلام آقا تهرانی در پایان در پاسخ به این سؤال که در دوره فعلی مجلس شاهد بروز فساد اقتصادی از سوی تعدادی از نمایندگان هستیم، نظر شما چیست؟، گفت: در وهله اول مجلس باید بر خودش نظارت کند و اجازه ندهد که چنین چیزهایی پیش بیاید، اگر هم فسادی اتفاق افتاد، با قاطعیت برخورد کند که افکار عمومی ببیند که مجلس به عنوان مرجع نظارتی و قانون‌گذاری کشور با فساد برخورد جدی دارد.