به گزارش افکارنیوز،

 سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنگره ملی ۹۲ هزار شهید بسیجی که صبح امروز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد؛ اظهار کرد: شهدا حقیقت‌های زنده افتخارات ایران و اسلام و نمونه‌های مجسم وفاداری، فداکاری، استقامت، کرامت و شرف ملت بزرگ ایران هستند.

اخبار سیاسی- فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: هر کشور برای یافتن هویت و شخصیت از منابعی استفاده می‌کند و شهدای ما منابع بی پایان هویت بخش ما هستند؛ شهدا به ما یاد دادند چگونه می‌توان بر شیاطین بزرگ در میادن نابرابر پیروز شد، آنها سند زنده وفاداری ما به آرمان‌ها و انقلاب هستند.

او شهیدان را استوانه‌های مستحکم استقلال، آزادی و زندگی اسلام دانست و تصریح کرد: شهدا تصویرگر امنیت هستند و بدون آنها ما مستقل و امن نخواهیم بود؛ شهدا حقیقت روح شهادت و جهاد را در پیکر امت اسلام دمیدند و سرزمین‌های اسلام را به میدان نبرد علیه دشمنان تبدیل کردند.

سلامی گفت: شهدا مسیری برای آزادی مسلمانان از بردگی مردن ساختند، امروز به برکت شهدا همه جهان اسلام به میدان جهاد تبدیل شده است و مستکبران در حال فراز هستند؛ آنها همانند مگس در زمین منتشر هستند و فرزندان ملت‌های مسلمان به دنبال آن‌ها هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: ملت بزرگ ایران سال‌ها است که با پیروی از رهبر خود به دنبال تکمیل راه خود است، امروز دیگر رویا دشمنان باطل شده است.

او بیان کرد: لبنان امروز سرفراز است و حزب الله به عنوان فخر جهان در برابر صهیونیست‌ها ایستاده است؛ سوری‌ها ایستاده‌اند و از استقلال خود دفاع و سیاست‌های عربستان و آمریکا را دفن می‌کنند؛ عراقی‌ها امروز از شرف خود در برابر فتنه سعودی‌ها و امریکا‌یی‌ها مقاومت می‌کنند.

سلامی تصریح کرد: ملت اسلام ترس را به داخل کاخ سعودی‌ها فرستاده‌اند و ایران با شکوه ایستاده است و این داستان ادامه دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران درباره اتفاقات اخیر گفت: ملت بزرگ ایران هفته گذشته سیلی محکمی را به صورت استکبار زد به گونه‌ای که نگاه آنها را ۱۸۰ درجه تغییر و به داخل کشورشان برگرداند؛ دشمن در این فتنه می‌خواست سریال شکست‌های خود را جبران کند و فشار حداکثری را با حادثه‌ای در داخل کشور پیوند دهد.

او بیان کرد: آنها نمی‌توانستند حادثه ایجاد کنند و در کمین نشستند و قصد داشتند از این حادثه استفاده کنند تا موجودیت کشور را به خطر بی اندازد، اما نمی‌دانست ملت ایران بازیگر روز‌های سخت است؛ دشمن ما همیشه غلط فکر می‌کند و محاسباتش همیشه غلط است، اما در این اتفاقات ملت فهمید که سیاست آمریکا چیست.

سلامی افزود: آمریکا برای همه ملت‌های جهان جز فقر و نابودی منابع آنها خواهان هیچ چیز دیگری نیست، اما آمریکایی‌ها باید بدانند که دیگر این سیاست جواب نمی‌دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: ملت ما در این ماجرا نشان داد به رهبر و نظام خود وفادار است و خیابان‌های کشور را به میدانی برای نبرد علیه دشمن کرد.