به گزارش افکارنیوز،

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به بازداشت پیوندی رئیس مستعفی سازمان هلال احمر گفت: آقای پیوندی  قصد خروج از کشور را داشتند، چند روز پیش از ما اجازه گرفتند در اجلاسی در ژنو شرکت کنند، ولی ما نمی‌دانستیم  ممنوع الخروج بوده وگرنه می‌گفتیم معاون آقای پیوندی برای شرکت در اجلاس شرکت کند.

اخبار سیاسی- او تصریح کرد: رئیس جمهور اواخر این ماه به مالزی و ژاپن سفر می‌کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی، مبنی بر جلسه روز گذشته رئیس جمهور جهت بررسی خسارات اغتشاشات اخیر، اظهار کرد: روز گذشته ابلاغ شد و کمیته سه نفره‌ای متشکل از وزیر کشور، وزیر دادگستری و معاون حقوقی رئیس جمهور موظف به بررسی شدند.

واعظی ادامه داد: در اتفاقاتی که افتاد عده‌ای رهگذر یا تماشاچی بودند که قصد آشوب و خسارت زدن نداشتند به هر حال این‌ها به نوعی آسیب دیدند، بنابراین دولت لازم دید که بررسی کند. آنهایی که بی‌گناه هستند حسابشان از آشوبگران که خسارت زیادی به اموال مردم زدند جدا شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: خوشبختانه قوه قضاییه هم حساب این‌ها را جدا می‌کند. ما به دنبال این هستیم که اگر کسی انتقادی دارد در اعلام نظرات آزاد باشد. ما فقط حساب کسانی که آشوب کردند و با سلاح گرم و سرد می‌خواستند رعب و وحشت ایجاد کنند جدا کردیم و وظیفه این کمیته این است.