افكار نيوز:رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اميدوارم بانك خون ايران كه سرمايه بيبديل آن ايثارگري ايرانيان است، از لحاظ كمّي و كيفي، سالمترين، مطمئنترين و غنيترين بانك خون جهان باشد.
به گزارش افکار نیوز به نقل از ایلنا، اکبر هاشمی رفسنجانی به مناسبت ۹ مرداد روز اهدای خون به بیان دیدگاه‌های خود پرداخت.
متن این نوشتار در ادامه می‌آید:
اهدای خون در جوامع کنونی فراتر از یک اقدام پزشکی، تبدیل به یک فرهنگ شده است، فرهنگی که عالی‌ترین نوع آن در کربلا دیده می‌شود که در آن ۷۲ فداکار خون خویش را برای جلوگیری از پژمردگی و افسردگی نهال اسلام به جامعه بیمار آن روز اهدا کردند و آن جمله معروف را بر تارک تاریخ نشاندند که «اگر دین جدم جز با کشته شدن من برپا نمی‌شود، پس ‌ای شمشیرها مرا در برگیرید.»
مردم ایران اسلامی که پیروان اصیل مکتب اهل بیت(ع) هستند، اهدای خون را سرلوحه برنامه‌های ایثارگری خویش قرار دادند که اوج آن را در طول دفاع مقدس می‌دیدیم که خون یک پیرمرد از تن یک جوان در سنگرهای غرب و جنوب به زمین می‌ریخت.
جدای از نگاه ارزشی به این برنامه ارزشمند انسانی، علوم پزشکی، اهدای خون را باعثفعالیت بیشتر سلول‌های خون‌ساز بدن و عامل تداوم سلامتی می‌داند. هرچند در این میان سوداگران زالوصفتی پیدا می‌شوند که با خون مردم تجارت می‌کنند و بعضاً با خوی شیطانی خون را آلوده می‌کنند تا از قبل بیماری جسمی مردم، روح بیمار خویش را مداوا کنند!!
این فداکاری حد و مرز جغرافیایی نمی‌شناسد و همه ملت‌ها و امت‌ها با هر گرایش ملی و دینی به آن توجه دارند و حاصل این توجه، رشد روزافزون نتایج تحقیقات دانشمندان و دانشجویان در خصوص جزئی‌ترین مسائل مربوط به خون است.
امیدوارم بانک خون ایران که سرمایه بی‌بدیل آن ایثارگری ایرانیان است، از لحاظ کمّی و کیفی، سالم‌ترین، مطمئن‌ترین و غنی‌ترین بانک خون جهان باشد و بالاتر امیدوارم هیچ ایرانی نیاز به خون دیگران نداشته باشد و اگر محتاج شود، معطل رسیدن خون نماند.
پایان پیام