به گزارش افکارنیوز،

 محمد جواد ابطحی به مسکوت ماندن لوایح " سی اف تی و پالرمو " در مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و گفت: این لوایح نیاز به تعیین و تکلیف ندارند.

اخبار سیاسی- وی در ادامه همین مبحث افزود: در ماده 205 آئین نامه مجمع آمده است که اگر قانونی یکسال طول کشید و جوابی از سوی مجمع داده نشد، نظر شورای نگهبان حاکم است و در این رابطه هم  نظر شورای نگهبان رد لوایح" سی اف تی و پالرمو" است.

مجمع در رابطه با لوایح سی اف تی و پالرمو به هر دلیلی  سکوت کرده است

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: در رابطه با این لوایح اختلافاتی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان وجود داشت و به همین دلیل هم این لوایح برای تصمیم‌گیری به مجمع ارجاع داده شدند و تا به الان هم به هر دلیلی که بوده مجمع سکوت کرده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر این لوایح به تصویب نرسند ایران در ماه‌های آینده در لیست سیاه "اف ای تی اف" قرار می‌گیرد، تصریح کرد: مگر بالاتر از سیاهی رنگ دیگری است! حالا که در آن لیست نیستیم چکاری برای ما کردند.

وی در ادامه افزود: اگر ما این لوایح را تایید کنیم؛ آیا این‌ها تحریمها را برمی‌دارند؛ قطعا اینچنین نخواهد بود؛ چرا که گفتند ما این مسئله را بررسی می‌کنیم و معتقدم که اصلا نیازی نیست به این لوایح بپیوندیم.