به گزارش افکارنیوز،

 محمد حسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی ضمن ابراز محکومیت اقدام جنایت کارانه آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی گفت:  اقدامات نظامیان آمریکایی در حمله به مراکز بسیج عراق و به شهادت رساندن اتباع عراقی نشان از گستاخی مقامات آمریکایی و جنایت پیشگی آنها دارد.

اخبار سیاسی- او ادامه داد: آمریکایی‌ها خود را حاکم عراق قلمداد می‌کنند، موضوعی که به منزله توهین به مردم و حاکمیت ملت عراق است.

قدیری ابیانه گفت: جنایات متعدد آمریکا عکس العمل‌هایی مانند عصبانیت مردم و حمله به سفارت این کشور در عراق را به دنبال داشته، اما آمریکایی‌ها نمی‌خواهند اعتراف کنند که ملت عراق آنها را نمی‌خواهد و با آنها به مبارزه برمی‌خیزد؛ از همین رو در تلاش هستند تا فرافکنی کرده  و خشم ملت عراق را به ایران نسبت داده و جمهوری اسلامی  را مسئول حمله به سفارت خود نشان دهند.

 کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: این حمله به دستور شخص ترامپ به کاروان سپهبد قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندسی انجام شد که به شهادت آنها انجامید، پس قطعا آنها باید منتظر پاسخی سخت باشند که این پاسخ از جهات مختلف به آنها داده خواهد شد.

او تاکید کرد: قبل از هرکس این ملت، دولت و حاکمیت عراق هستند که باید مسئول پاسخگویی به این تجاوزات باشند و زمینه برای تصویب قوانینی در راستای اخراج آمریکا از عراق را فراهم کنند. مریکا هم باید تمام پایگاه های خود را در عراق تعطیل کرده و بیرون ببرد زیرا تا پایگاه‎های واشنگتن در عراق برپاست این کشور روی امنیت به خود نخواهد دید.

قدیری ابیانه مقصد بعدی آمریکا را کردستان عراق دانست و ادامه داد: در حقیقت آمریکا به دنبال تجزیه عراق است، زیرا بزرگ‌ترین سفارت‌های آمریکا هم در عراق مستقرند و بیشترین پرسنل را نیز دارند، زیرا آنجا یک سفارت دیپلماتیک نیست، بلکه محلی برای حاکمیت در عراق  و توطئه برای کل منطقه است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نحوه ترور شهید سلیمانی گفت: این نحوه ترور نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها از مدت‌ها پیش در جریان سفر سپهبد سلیمانی بودند و با آمادگی کامل این عملیات را انجام دادند؛ جنایتی که ابعاد بسیاری وسیعی داشت، زیرا در این عملیات هم شهید سلیمانی و هم ابومهدی المهندسی و تعدادی از دو طرف در یک عملیات به دستور ترامپ شهید شدند که خون این دو با هم به زمین ریخته شد و دو ملت ایران و عراق خونشان به جوش آمد.

قدیری ابیانه بیان کرد: شهادت هم زمان این دو شهید، وحدت بیشتر دو ملت را به دنبال خواهد داشت و هر دو ملت هم بر علیه آمریکا به تکلیف خود عمل خواهند کرد و ایران انتقام سختی از آمریکا خواهد گرفت که این انتقام تنها مختص ایرانیان نخواهد بود و مردم عراق ، سازمان های مبارز عراقی و سایر مبارزین جهان به خصوص جهان اسلام به دنبال انتقام گیری و ضربه زدن به آمریکا خواهند بود.