به گزارش افکارنیوز،

 یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان صبح روز سه شنبه در سخنان خود در مراسم افتتاحیه مجمع گفت‌وگوی تهران که در مرکز مطالعات وزارت امورخارجه برگزار شده است، گفت: ابتدا به برادر عزیزم محمدجواد ظریف به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی تسلیت عرض می‌کنم.

اخبار سیاسی- او ادامه داد: ما اکنون در مصیبت بزرگی هستیم که همه را تحت تاثیر قرار داد. سردار سلیمانی خدمات زیادی داشت و از خداوند می‌خواهیم او را گرامی بدارد،همچنین همه شهدا را رحمت کند.

این دیپلمات عالی رتبه عمانی افزود: خوشحال هستم که در این تلاش مشترک «مجمع گفت‌وگوی تهران» به منظور تحقق امنیت و صلح در منطقه شرکت می‌کنم و مطمئن هستم ایران در راستای امنیت گام برمی‌دارد و دائما این تلاش‌ها را انجام داده و ما در پادشاهی عمان با ایران در این زمینه شریک هستیم و این همکاری تاکنون مهمترین اقدامات را محقق کرده است.

بن‌علوی ادامه داد: این تلاشی است که تحقق پیدا کرده و اگر حکمت رهبر ایران نبود محقق نمی‌شد، براین باوریم که این تلاش و این حکمت همچنان ادامه دارد. به طور کلی  آنچه ما با آن روبرو هستیم در آینده با حکمت و درایت رهبری ایران محقق خواهد شد.

او ادامه داد: در تماس که آمریکایی‌ها دائما با ما دارند و به دنبال کاهش تنش هستند همه ما دوشادوش تلاش خواهیم کرد که به این منطقه برای برپایی ثبات حقیقی کمک کنیم.

در ادامه این نشست، یوسف‌بن علوی در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توانیم صلح را در منطقه مستقر کنیم، گفت: این یکی از مهمترین سوالاتی است و  امروز برای یافتن پاسخ آن دور هم جمع شدیم.

او ادامه داد: واقعیت آشکار این است که باید از امکاناتی که داریم برای آشنایی با مشکلاتمان استفاده کنیم. مشکلات ما در کشورهایمان نگران‌کننده است. پس اول باید مشکلات را بشناسیم.

او افزود: ما این مشکلات و دلایل آن را درک می‌کنیم و می دانیم که ناشی از اتفاقات یک قرن گذشته و بعد از جنگ جهانی دوم است. سخت‌ترین مشکل ما مردم فلسطین هستند.