محمد جواد جمالی سخنگوی هیأت نظارت بر نمایندگان با بیان اینکه در یک اقدام بی‌سابقه حدود ۷۵ نفر از نمایندگان فعلی تا قبل از اعلام نظر رسمی شورای نگهبان در دور بعدی پارلمان حضور ندارند، گفت: حدود ۴۰ نفر از وکلای ملت برای انتخابات دور یازدهم ثبت‌نام نکرده‌اند.

اخبار سیاسیاو با اشاره به اسامی این نمایندگان، تصریح کرد: جهانبخش محبی‌نیا، سیامک مره صدق، بت‌کلیا، میرحمایت میرزاده، همایون یوسفی، عبادی نماینده بیرجند، فلاحتی نماینده قائم، محمدرضا عارف، فاطمه حسینی، پروانه سلحشوری، علی لاریجانی، محمد جواد فطحی، قمی، تربتی نژاد، نورقلی پور، فرج‌الله رجبی، اسماعیلی نماینده سروستان، امیری خامکانی، قسیم عثمانی، جلیلی، سلمان خدادای، محمد عزیزی نماینده ابهر، فریدون احمدی، شیران خراسانی، فولادگر، عابدی، سالک، نوریان، بی‌مقدار، آبراهامیان، کیانپور، کمال‌الدین شهریاری از نمایندگانی هستند که در انتخابات ثبت‌نام نکرده‌اند.

سخنگوی هیأت نظارت بر نمایندگان بیان کرد: آقایان نجفی خوشرودی و فلاحت‌پیشه هم بعد از ثبت‌نام از حضور در انتخابات انصراف دادند.

جمالی افزود: کاظم جلالی به عنوان سفیر ایران در روسیه انتخاب شد و محمد دهقان به شورای نگهبان رفت و در کنار آن هم دو نفر از نمایندگان آقایان صفاری نطنزی و امینی‌فر هم فوت شده‌اند.

او تأکید کرد: تاکنون حدود ۲۰ نفر از نمایندگان ثبت‌نام کننده در انتخابات توسط هیأت اجرایی تأیید صلاحیت نشده‌اند.

سخنگوی هیأت نظارت بر نمایندگان اظهار کرد: همچنین ۱۰ نفر از نمایندگان از جمله احمدی لاشکی، علی ادیانی، برومندی، زهرا ساعی، کوهکن، ابطحی، زهرا سعیدی، کوسه غراوی و بروجردی هم حوزه انتخابیه خود را تغییر داده‌اند.

جمالی با اشاره به نمایندگانی از کمیسیون امنیت ملی مجلس رفته‌اند هم، گفت: صفاری نطنزی فوت و جلالی هم به سفارت روسیه رفت، یک نفر در هیأت اجرایی رد صلاحیت شده، دو نفر انصراف داده و دو نفر هم از حوزه انتخابیه خود جابه‌جا شده‌اند.