به گزارش افکارنیوز،

«رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز (سه‌شنبه) به ارائه توضیحی درباره عدم صدور روادید برای « محمد جواد ظریف » وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران برای حضور در سازمان ملل اشاره کرد.

اخبار سیاسی - اوبراین در مصاحبه با شبکه «فاکس‌نیوز» گفت «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا معتقد بود که زمان مناسبی برای اجاره دادن به ظریف برای حضور در جلسه شورای امنیت ملی سازمان ملل در روز پنجشنبه نیست.

وی در ادامه بهانه‌جویی برای عدم صدور روادید برای ظریف، مدعی شد او می‌تواند به صورت تلفنی با این نشست سازمان ملل در ارتباط باشد.

بامداد امروز بود که منابع آمریکایی تایید کردند که واشنگتن از صدور روادید برای ظریف جهت سخنرانی در یکی از نشست‌های سازمان ملل خودداری کرده است.

اقدام آمریکا در عدم صدور روادید برای ظریف، نقض مفاد توافقنامه ۱۹۴۷ سازمان ملل است که واشنگتن را ملزم می‌کند تا برای مقامات خارجی کشورها برای حضور در سازمان ملل روادید صادر کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران چند هفته پیش درخواست صدور روادید برای حضور در نشست روز ۹ ژانویه (۱۹ دی ماه) شورای امنیت سازمان ملل درباره اهمیت حمایت از منشور سازمان ملل را ارائه کرده بود.