عصر امروز(سه‌شنبه ۱۷ دی‌ماه) در آیین رونمایی از کتاب تاثیر اندیشه‌های امام‌خمینی(ره) بر سیاست‌خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: گاهی می‌پرسند شما چکاره هستید که می‌خواهید از مستضعفان دنیا حمایت کنید؟ چه کسی این مأموریت را به شما داده است؟

اخبار سیاسی - وی با بیان اینکه خدا در قرآن این وظیفه را به‌عهده مسلمانان گذاشته است، خاطرنشان کرد: خدا در قرآن، کسانی که در راه زنان و کودکانِ تحت ستم، نمی‌جنگند را توبیخ می‌کند. 

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام(ره) می‌فرمود من مشکلات را می‌دانم اما مسئولان نباید از زمینه‌سازی برای حکومت جهانی غفلت کنند، اظهار داشت: امام، استراتژی این هدف بزرگ را تشکیل بسیج جهانی مستضعفان قرار داد.

حسینیان با بیان اینکه آرمان حضرت امام به هر دلیلی عملی نشد، تصریح کرد: حاج قاسم توانست آرمان به‌زمین مانده امام را عملی کند. او ابتدا در لبنان با تقویت بسیج و بعد در سوریه با جلوگیری از فروپاشی یکی از حکومت‌های مقاومت و سپس در عراق این کار مهم را انجام داد.

وی با طرح این سؤال که چرا آمریکایی‌ها تا این حد به حشدالشعبی حساس هستند و انحلال آن را دنبال می‌کنند،‌ گفت: آن‌ها به خوبی می‌دانستند که بسیج که لشکر مقاومت در برابر استکبار است اگر گسترش یابد، جایی برای ابرقدرت‌ها باقی نمی‌ماند.

حسینیان شهادت سردار سلیمانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما شهدای والامقام زیادی داشته‌ایم ولی چرا اتفاقی که این روزها برای حاج قاسم رخ داده، برای آن‌ها رخ نداد؟ برای اینکه سردار سلیمانی، آرمان امام را در سرتاسر کره خاکی بسط داده و بارقه امید را در دل مستضعفان ایجاد کرده است. برای همین است که در سراسر جهان مثل شهیدی که متعلق به خودشان است برای حاج قاسم تظاهرات راه می‌اندازند و مراسم می‌گیرند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، سردار سلیمانی را شهیدی مبعوث‌شده دانست و گفت: محسن حججی یک افسر جزء سپاه بود، اما از طرف خدا برانگیخته شده بود.

حسینیان درباره شهادت سردار سلیمانی گفت: وقتی رابطه مردم و حاکمیت به سردترین شکل ممکن رسیده بود، خدا شهید سلیمانی را مبعوث کرد تا بار دیگر روح انقلابی‌گری در آحاد مردم دمیده شود.

وی، واکنش ملّت‌های منطقه و دو کشور ایران و عراق به شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را رفراندوم جهان اسلامی برای ایستادگی در مقابل ابرقدرتها دانست و افزود: کسانی که در برابر شعار «نه غزه نه لبنان جان فدای ایران» جا خالی کرده بودند، بدانند که تشییع حاج قاسم، رفراندومی بود برای تایید سیاست خارجه جمهوری اسلامی و سیاست جهاد آزادیبخش در حمایت از مستضعفان.

حسینیان تصریح کرد: مردم با تشییع با شکوه خود، به سیاست خارجی مقام معظّم رهبری رای دادند که حمایت از مستضعفان منطقه است.

وی ادامه داد: تشییع میلیونی پیکر سردار سلیمانی نشان داد ما نه تنها به دنبال هلال شیعی نیستیم، بلکه خورشید تابان اسلام را در سراسر منطقه و جهان منور کرد و تأثیر راهبردهای امام و جانفشانی‌های فرزندان مکتب امام، ان‌شاءالله در دنیا تجلی خواهد یافت.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینکه همین روزها باید شاهد عملیات‌هایی باشیم که در سراسر جهان با نام حاج قاسم انجام شود، گفت: اولین برکت خون شهدای مقاومت،‌ رأی پارلمان عراق به خارج شدن نیروهای آمریکایی بود. علی‌رغم اینکه برخی وابستگان آمریکا می‌خواستند با آبستراکسیون، مانع تصویب این طرح شوند، امّا پارلمان عراق با تصویب آن، به آمریکایی‌ها گفتند که دُمش را روی کولش بگذارد و از عراق خارج شود.