به گزارش افکارنیوز،

نمایندگان دولت آمریکا قرار است تا ساعاتی دیگر در نشستی پیش درهای بسته، سیاست خود در قبال ایران و وضعیت کنونی تنش‌ها در منطقه غرب آسیا را برای نمایندگان کنگره آمریکا تشریح کنند.

اخبار سیاسی - به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دستیاران مجلس نمایندگان آمریکا گفته‌اند که قرار است در این نشست سران کمیته‌های اطلاعاتی کنگره حضور داشته باشند. 

علاوه بر این، قرار است روز چهارشنبه هم دو نشست پشت درهای بسته یکی با حضور تمام اعضای مجلس نمایندگان و دیگری با حضور تمام اعضای سنا، برگزار شود.

در روزهای گذشته همزمان با تشدید تنش در منطقه غرب آسیا بعد از ترور سردار «قاسم سلیمانی» در حمله پهپادهای آمریکایی در عراق، نمایندگان کنگره، خصوصا اعضای دموکرات، از اینکه کاخ سفید آن‌ها را در جریان طرح‌های خود قرار نداده، گلایه کرده‌اند.

نمایندگان کنگره همچنین می‌گویند دولت آمریکا باید شواهد ادعای خود مبنی بر قریب‌الوقوع بودن یک حمله از جانب ایران را ارائه کند. واشنگتن در توجیه ترور سردار سلیمانی مدعی شده است که این فرمانده ایران در تدارک یک حمله گسترده علیه نیروهای آمریکایی بوده است.

نمایندگانی که در جلسات پیشین با اعضای دولت ترامپ حضور داشته‌اند، می‌گویند توضیحات کاخ سفید در مورد ادعای حمله قریب‌الوقوع قانع‌کننده نبوده است. « عادل عبدالمهدی » نخست‌وزیر عراق هم دیروز گفت سردار سلیمانی با هدف انتقال پاسخ ایران به یک پیام عربستان سعودی، به بغداد سفر کرده بود.