به گزارش افکارنیوز،

 علیرضا عنایتی سفیر پیشین ایران در کویت و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه درباره انتقام سخت ایران با حمله به مقر نیرو‌های آمریکایی در عراق، گفت: من به نوبه خودم به ملت بزرگ ایران، مقام معظم رهبری و همه دولتمردان در ایران و عراق تسلیت می‌گویم و  بابت شهادت سردار بزرگ اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، رفیق، دوست و همراهش، ابومهدی المهندس و جمع دیگری که به همراه این دو ستاره درخشان در آسمان شهادت درخشیدند، ابراز تاسف می‌کنم.

اخبار سیاسیاو افزود: شهادت این بزرگواران ایران، عراق و آزاد مردان منطقه و جهان را عزادار کرده است، ولی  ما به این موضوع ایمان داریم که همان گونه که در زندگی این بزرگواران ثمره و تلاش بزرگی برای امنیت و آرامش منطقه، مبارزه با تروریسم، تکفیری‌ها و داعش بود، بدون شک در خون و شهادت آن‌ها هم ثمرات فراوانی نهفته است.

عنایتی تصریح کرد: اولین ثمره خون شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراهش وحدت مضاعف دو کشور ایران و عراق است،  نمونه آن تشییع پیکر شهدا بود که این دو کشور دست در دست  آنها را تشییع کردند. در حقیقت  ملت ایران ابومهدی المهندس را شهید خود و ملت عراق هم شهید سلیمانی را شهید خود دانستند. این اولین ثمره خون این بزرگان بود که وحدت دو کشور ایران ایران و عراق و اتحاد دو ملت را بیشتر کردند.

مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه گفت: از ثمرات دیگر این شهادت خوردن سیلی بزرگی بود که به تعبیر مقام معظم رهبری بر عنان مستکبرین و اشغالگران زده شد. دشمنان دریافتند که ملت بزرگ ایران ممکن است صبوری کند، ولی پاسخ ستم آنها را خواهد داد.

سفیر پیشین ایران در کویت اضافه کرد: غربی‌ها پاسخ خود را در اولین گام ایران دریافت کردند و متوجه شدند که ایران ستم آنها را بی جواب نمی‌گذارد. قطعا همانطور که مورد تاکید مقام رهبری بود ضربات دیگری برای پایان حضور غربی ها در راه است  و حضور آمریکایی ها در منطقه به واسطه این خون به پایان خواهد رسید.

در نخستین ساعات دیروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از حملات سنگین موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در انتقام از ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش خبر داد.