به گزارش افکارنیوز،

 محسن پیرهادی دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی با اشاره به انتقام سخت سپاه پاسداران در حمله به پایگاه‌های آمریکا گفت: برداشت من از ادبیات مقام معظم رهبری و سیر تفکر انقلاب اسلامی در ارتباط با انتقام چنین است؛ انتقام سه جنبه دارد، نخست باید ضربتی متقابل به دشمن باشد تا هزینه درگیری های آینده را بالا ببرد و امنیت ساز باشد.

اخبار سیاسی- او ادامه داد: از سوی دیگر هم باید موجب آرامش خاطر عموم مردمی باشد که از جنایت آمریکا، به شدت آزرده خاطرند. همچنین جنبه دوم انتقام، ناظر به خودمان است، زیرا یکی از بزرگ ترین تجمعات انسانی تاریخ بشر در روز تشییع پیکر پاک حاج قاسم سلیمانی در تهران و مشابه آن در شهرهای دیگر کشور شکل گرفت و بسیاری از معادلات را بر هم زد، روحیه جهاد و مقاومت و پاکی و همدلی را در عموم زنده کرد و به تحکیم فرهنگ و گفتمانی کمک کرد که آمریکا را از هر نظر، دشمن شماره یک انسانیت می داند و این دقیقا عکس هدفی است که آمریکا از جنایات و اعمال خود دنبال می کند.

 ما نشان دادیم که می‌شود دربرابر آمریکا ایستاد

محسن پیرهادی افزود: دقیقا به همین جهت است که مقام معظم رهبری در پیام تسلیت سردار حاج قاسم سلیمانی تاکید کردند که « ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.»

دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت اسلامی درباره جنبه سوم انتقام بیان کرد: جنبه سوم انتقام، ناظر به همسایگان و ملت ها و دولت های ضداستکباری دنیاست. ما به دیگران نشان داده ایم که ایستادن در برابر آمریکا و انتقام از او (چه انتقام نظامی، چه سیاسی و فرهنگی) شدنی است و اتفاقا، هزینه آن از تسلیم کمتر است و این تنها زبان موثری است که می توان با بهره گیری از آن، با آمریکا سخن گفت، علاوه بر این ما نشان داده ایم که نپذیرفتن ظلم شدنی است و عملا راه را به دیگران هم نشان داده ایم.

فعال اصولگرا تاکید کرد: یکی از پشت گرمی های ملت و دولت عراق برای اخراج آمریکا، این است که دیده اند ایران اسلامی در برابر آمریکا می ایستد، در برابر تهدیدش تهدید می کند، در برابر اقدام نظامی و جنایتش انتقام می گیرد و روز به روز هم قوی تر و بالنده تر می شود، پس این راه شدنی است. دقیقا همین تفکر وقتی در لبنان حاکم شد، به اخراج رژیم صهیونیستی منجر شد.

  ترامپ تمام برگ هایش را در تحریم و حتی تهاجم را بازی کرده است

او ادامه داد: ما نباید دقیقا همان اشتباهی را تکرار کنیم که ترامپ و همفکرانش مرتکب شده اند. اشتباه راهبردی ترامپ آن است که تمام برگ هایش در تحریم و حتی تهاجم را بازی کرده و عملا تنها چیزی که برایش مانده، آن است که تهدید کند ۵۲ نقطه و حتی مراکز فرهنگی را مورد حمله قرار می دهد. این یعنی سناریوسازی سیاسی، تحریم اقتصادی، جنگ رسانه ای و تلاش برای نفوذ و براندازی، همه به بن بست رسیده اند و ترامپ، خیلی زود همه برگ ها را سوزانده است، این در حالیست که برگ های برنده ایران می تواند چنان مدت دار و حساب شده بازی شود که نتایجش برای هیئت حاکمه آمریکا عمیقا دردناک باشد.

پیرهادی افزود: این که ضربه موشکی سپاه، به رغم همه محاسن و قدرت نمایی آن، تنها یک سیلی بود مسلم است. به قول دبیرکل محترم حزب الله لبنان، قصاص عادلانه خون شهید سلیمانی، تنها با اخراج کامل آمریکا از منطقه حاصل می شود و هیچ مقام آمریکایی، در برابر سپهبد قاسم سلیمانی قرار نمی گیرد و حتی ارزش کفش او، از سر ترامپ بیشتر است.

فعال اصولگرا در پایان تاکید کرد: انتقام اصلی ما زمانی محقق می شود که آمریکا، کاملا از منطقه ما اخراج شده باشد. این را دست کم نگیرید. اخراج کامل نظامیان آمریکا، پیامدهای امنیتی،سیاسی و اقتصادی  خواهد داشت که مهم ترین آن ها، حذف فرزند نحس آمریکا در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی و شکست دولت های مرتجعی است که به اعتبار حمایت آمریکا نفس می کشند.