به گزارش افکارنیوز،

 ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که سقوط هواپیمای مسافربری شرکت اوکراینی که به کشته شدن ۱۷۶ نفر از هموطنان ایرانی و اتباع سایر کشورها انجامید با اشتباه انسانی پدافند ایران صورت گرفته است و در همین رابطه بلافاصله رئیس جمهور به نمایندگی از جمهوری اسلامی از این اشتباه فاجعه بار اظهار تاسف کرد.

اخبار سیاسی- در بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح تصریح شده است که به جهت برخی اخبار از مشاهده اهداف هوایی به سمت مراکز راهبردی کشور و شناسائی برخی تحرکات هوایی در صفحات راداری، مجموعه پدافند هوایی حساسیت بیشتری پیدا کرد و در نهایت با چرخش نابهنگام و نزدیک شدن هواپیمای مسافربری به یک مرکز حساس نظامی بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار می گیرد.

خبر شهادت جمعی از هموطنان مان ملت ایران را پس از اتفاقات تلخ دیگری که در این روزها افتاد عمیقا ناراحت کرد؛ اما نمی توانیم ناراحتی و تلخکامی خود را از تقصیرها، قصورها و بی تدبیری باورنکردنی مسئولان امر در اعلام دیرهنگام این ماجرا ابراز نکنیم.

اصل این اتفاق و خطای انسانی در تمام دنیا سابقه داشته است اما بیان نکردن و پنهان کاری آن توسط هر مسئولی در هر سطحی اوج بی خردی و حماقت است. آیا اگر رسانه ها نتوانند به صحبت مسئولان امر استناد کنند، سنگی روی سنگ بند می شود؟

علاوه بر برخورد سریع و قاطعانه با مقصرین و قاصرین این فاجعه نابخشودنی که در بیانیه رسمی ستاد کل نیروهای مسلح و بیانیه رئیس جمهور به آن تصریح شده است، برخورد با افرادی که در ۷۲ ساعت گذشته پنهان کاری کردند نکته مهمی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

طی ۷۲ ساعت گذشته رسانه های کشور با توجه به سابقه فعالیت ضدانقلاب علیه کشور و ملت ایران و با عدم اطلاع از اصل موضوع و در دست نبودن شواهد و مستندات، یکپارچه این اتهام را تکذیب کردند. کسانی که اعتبار و حیثیت رسانه های رسمی کشور را به واسطه سوءتدبیرها و احیانا مسائل دیگر، بازیچه قرار دادند، باید به سزای عمل خود برسند. در جنگ نابرابر رسانه ای و مظلومیت جبهه خودی، این اشتباهات، قابل پذیرش و بخشش نیست و عوامل آن در هر پست و لباسی می بایست برکنار و مجازات شوند.