اخبار سیاسی- ستاد کل نیروهای مسلح امروز بیانیه ای را در پی سقوط هواپیمای اوکراینی منتشر کرد که در مهمترین بخش آن به خطای انسانی اشاره شده و آمده است که" در ساعات پس از انجام عملیات موشکی، پرواز‌های جنگی نیرو‌های تروریست آمریکایی در پیرامون کشور افزایش یافته و برخی اخبار نیز از مشاهده‌ی اهداف هوایی به سمت مراکز راهبردی در کشور به واحد‌های دفاعی واصل و اهداف متعددی در برخی صفحات رادار مشاهده شد که موجب حساسیت بیشتر در مجموعه‌های پدافند هوایی گردیده است.

سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش افکارنیوز، در چنین شرایط حساس و بحرانی، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین از فرودگاه امام خمینی (ره) حرکت نموده و درهنگام چرخش، کاملاً در حالت نزدیک شونده به یک مرکز حساس نظامی سپاه و در ارتفاع و شکل پروازی یک هدف متخاصم قرار می‌گیرد که در این شرایط بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی میگردد.

دستور رهبر معظم انقلاب در پی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

پس از این اطلاعیه رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای در پیامی تاکید فرمودند که با اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل درباره‌ی حادثه‌ی هواپیما ی مسافربری اوکراینی و اثبات دخالت خطای انسانی در آن، مصیبت درگذشت جان‌باختگان این حادثه‌ی اندوهبار برای اینجانب بسیار سنگین‌تر شد. لازم میدانم اولاً به خانواده‌های معظم این عزیزان بار دیگر همدردی عمیق و تسلیت صمیمانه‌ی خود را ابراز کنم و از خداوند متعال برای آنان بردباری و آرامش روحی و قلبی تمنا نمایم. ثانیاً به ستاد کل نیروهای مسلح مؤکداً درباره‌ی پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه‌ی دردناک سفارش کنم. ثالثاً مراقبت و پیگیری‌های لازم برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای را از مدیران و مقامات ذی‌ربط مطالبه نمایم.

همچنین آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه نیز دستور رسیدگی به ماجرای سقوط هواپیما ی اوکراینی به شکل دقیقی صادر کردند .

چه کسی در قضیه هواپیمای اوکراینی مقصر است؟

حادثه هواپیمای اوکرانی حادثه ای تلخ و درناک برای نه تنها هر ایرانی که هر انسانی بر روی کره زمین است و باعث ناراحتی شدید هر فردی می شود، هر چند این اشتباه انسانی برای اولین بار نیست که در جهان رخ می دهد اما آنچه بیشتر هر کسی را ناراحت می کند پنهان کاری ها در اعلام این خبر است.

بیشتر بخوانید:

دستور ویژه رهبر معظم انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی

اطلاعیه ستادکل نیرو‌های مسلح درباره سقوط هواپیمای اوکراین

دستور رئیس قوه قضاییه برای تسریع در اقدامات قضایی حادثه سقوط هواپیما

اینکه مسئولی با بی تدبیری باعث پنهان کاری این ماجرا شده نشان از کم خردی وی دارد، در حال حاضر مردم توقع دارند با کسانی که چنین بی تدبیری و قصوری را مرتکب شده اند به شدت برخورد شود همانطور که رهبری معظم انقلاب اسلامی نیز بر ضرورت این موضوع تاکید کرده اند.

علت سقوط هواپیمای اوکراینی

رسانه های کشور در طول سه روز گذشته و با توجه به اتفاقاتی که در هفته پیش رخ داد و بدون اطلاع از جزئیات و اصل ماجرا و با توجه به کنش ها و پروژه های ضد انقلاب اسلامی که توسط دشمنان طراحی و اجرا می شود اتهامات را تکذیب کرده بودند اما حالا با روشن شدن ابعاد قضیه نشان داده شد این پنهان کاری به اعتبار نه تنها رسانه های داخلی بلکه حتی به اعتماد مردم به نظام هم می توانست ضربه وارد کند.

اگر کسی به عمد با پنهان کاری باعث خدشه وارد شدن به اعتماد عمومی شده باید نه تنها برکنار بلکه مجازات شود و به مردم نیز معرفی گردند.

مصطفی حسینی