به گزارش افکارنیوز،

 محمدحسین قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی و سفیر پیشین ایران در مکزیک با اشاره به انتقام سخت سپاه پاسداران در حمله به پایگاه‌ عین‌الاسد آمریکا گفت: آمریکا در این عملیات کیش و مات شد، زیرا کشورهای حوزه خلیج فارس که به امید حفظ امنیت خود نوید ایجاد پایگاه‌های نظامی آمریکا در کشور خود را داده  بودند مشاهده کردند که یکی از بزرگترین و مجهز ترین پایگاه های نظامی آمریکا حتی توان دفاع از خود را نیز نداشت چه برسد به اینکه بخواهد از دیگران دفاع کند.

اخبار سیاسی- او ادامه داد: البته این ابتدای راه است؛ چراکه هنوز عراق، سایر کشورهای جبهه مقاومت و سایر نهضت های آزادی بخش انتقام خود را نگرفته‌اند؛ بنابراین این کشوها متوجه خواهند شد که دشمنی با جمهوری اسلامی برای آنها نتیجه بخش نخواهد بود.

 آمریکا به عنوان محور شرارت باید از منطقه برود

قدیری ابیانه افزود: مقام معظم رهبری در سخنان خود فرمودند که ما کشورهای منطقه را تا زمانی که اقدامی عملی بر علیه ما انجام ندهند دشمن فرض نخواهیم کرد  و این یعنی به این وسیله درها را برای اصلاح مواضع  این کشورها باز گذاشتند، اما واقعیت این است که آمریکایی‌ها به عنوان محور شرارت باید پایگاه های خود را از کل منطقه جمع کرده و به کشور خود بازگردند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مصوبه پارلمان عراق، گفت: مصوبه پارلمان عراق ضربه شصتی علیه حضور نظامی آمریکا بود، زیرا قبل از حمله سپاه پاسداران، آنها می‌گفتند که عراق را ترک نخواهند کرد در حالی که  امروز باید به فکر ترک عراق باشند.

او هدف بعدی آمریکا پس از ترک عراق را اینگونه تشریح کرد: ممکن است که نیروها‌ی آمریکا پس از ترک عراق قصد رفتن به کردستان عراق را داشته باشند و همانطور که یک سناتور آمریکایی پیشنهاد کرده برای تجزیه عراق پیش قدم شوند که قطعا در این زمینه هم موفق نخواهند شد ، بلکه تلاش آمریکا برای تجزیه عراق موجب خواهد شد تا کلیه اعراب اعم از شیعه و سنی واشنگتن را مخالف تمامیت ارضی کشور خود ارزیابی کرده و به اتحاد گسترده تر بر علیه آمریکا دست پیدا کنند.

 ترکیه تجزیه عراق را به ضرر تمایت ارضی خود می‌داند

قدیری ابیانه ادامه داد: در این صورت اختلاف ترکیه و آمریکا شدت خواهد گرفت، زیرا ترکیه تجزیه عراق را به ضرر حفظ تمامیت ارضی کشور خود می‌داند.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: آنچه در این میان اهمیت دارد این است که امروز آمریکا عرصه را باخته، چرا که پس از جنگ جهانی دوم تاکنون هیچ کشوری جرات حمله به مواضع این کشور را نداشته و حمله سپاه به پایگاه‌های نظامی آمریکا در اصل پایانی بر تک ابرقدرتی این کشور در جهان بوده و دنیا وارد عرصه جهان چند قطبی شده که یکی از قطب های مهم و اثر گذار آن نیز جهان اسلام به رهبریت ایران  است.

سفیر پیشین ایران در مکزیک درباره اهمیت پایگاه عین الاسد گفت: آمریکا میلیاردها دلار برای تجهیز این پایگاه هزینه کرده و پیشرفته ترین تجهیزات نظامی را در آن متمرکز ساخته بود، اما نتوانست در مقابل موشک های ایران مقاومت کند؛ علاوه بر این حتی در خود آمریکا و سایر کشورها نیز این سوال مطرح است که چرا باوجود اینکه نظامیان آمریکایی در حالت حداکثر هشدار قرار داشتند نتوانستند حتی یکی از موشک های ایرانی را رصد و منهدم کنند؟

فعال اصولگرا ادامه داد: هم اینک جسدهایی که از عین الاسد وارد خاک آمریکا خواهد شد غوغا به پا کرده و ترامپ و تیمش را در معرض مشکلات عدیده ای قرار خواهد داد، زیرا آمریکا پایگاهی به این وسعت را به همراه بزرگترین سفارت خانه در بغداد و در منطقه سبز قرار داد تا به خیال خود محلی برای حاکمیت بر عراق تاسیس کند، اما شاهد بودیم که همه این آرزوها برای سلطه و غارت منابع این کشور نفت خیز و اسلامی با حماقت ترامپ در به شهادت رساندن قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس بر باد رفت و قطعا متوجه حماقت خود شده‌اند.

او در پایان تاکید کرد: شاهد بودیم که بلافاصله پس از این اتفاق شورای امنیت کاخ سفید تشکیل جلسه داد، اما در پایان این جلسه آنها این نتیجه رسیدند که هیچ غلطی نمی‌توانند کنند.